Obserwuj w Google News

Hurkacz zagra w ATP Finals? Polak może skorzystać na problemach rywala

2 min. czytania
11.11.2023 13:19
Zareaguj Reakcja

Hubert Hurkacz ma szansę na występ w ATP Finals w Turynie. Polak jako pierwszy rezerwowy może skorzystać na problemach zdrowotnych jednego z rywali. Impreza rozpocznie się w niedzielę i potrwa do 19 listopada.

Hubert Hurkacz
fot. IMAGO/Chryslene Caillaud / Panoramic/Imago Sport and News/East News

Hubert Hurkacz miał już okazję rywalizować w ATP Finals. W 2021 roku nie wyszedł jednak z grupy, przegrywając wszystkie mecze - kolejno z Daniiłem Miedwiediewem, Jannikiem Sinnerem i Alexandrewem Zverevem. Wszyscy oprócz Polaka zagrają również w tegorocznej imprezie w Turynie.

Nieobecność Polaka nie jest jeszcze przesądzona. Podopieczny Craiga Boyntona do ostatniej chwili walczył o udział w tych zawodach, ale finalnie zdołał jedynie zająć miejsce pierwszego rezerwowego. I niewykluczone, że to wystarczy, gdyż problemy ma jeden z uczestników.

ATP Finals 2023. Hurkacz za Tsitsipasa?

Mowa o Stefanosie Tsitsipasie. "W piątek trenował z Niemcem Alexandrem Zverevem, ale został zmuszony do wcześniejszego przerwania treningu. Obaj przeprowadzili kilka wymian, ale jak możemy zobaczyć na filmie, Grek zatrzymał się po kilku uderzeniach i został zmuszony do wcześniejszego opuszczenia kortu" - czytamy na portalu tennisworldusa.org.

Podobna sytuacja miała miejsce w sobotę. Grek nie dokończył treningu z Carlosem Alcarazem. W mediach pojawiają się informacje o możliwej kontuzji prawej ręki.

Tsitsipas nie ma wiele czasu na podjęcie decyzji, gdyż to właśnie on i Jannik Sinner w niedzielę mają rozpocząć rywalizację w ATP Finals. Ich przeciwnikami w grupie zielonej będą jeszcze Novak Djoković i Holger Rune. Serb broni tytułu.

Źródło: RadioZET/tennisworldusa.org

Nie przegap