Rosjanka szokuje na Indian Wells. Wszystko przez jedną koszulkę

13.03.2023 08:34

Anastazja Potapowa zszokowała kibiców na Indian Wells. Rosyjska tenisistka wyszła na mecz z Jessicą Pegulą w koszulce... Spartaka Moskwa. Jeszcze w zeszłym roku zawodniczka protestowała, kiedy w Cincinnati jedna z fanek pokazała się na trybunach z ukraińską flagą.

Anastazja Popowa
fot. AP/Associated Press/East News

Przypomnijmy, że pod koniec zeszłego tygodnia międzynarodowa federacja szermierki zdecydowała się na dopuszczenie do międzynarodowych zawodów sportowców z Rosji i Białorusi. Ci sami zawodnicy w świecie tenisa dostali zgodę na występowanie na imprezach WTA i ATP, ale na zasadach neutralności, czyli bez pokazywania się z żadnymi symbolami narodowymi. Przed meczem trzeciej rundy Indian Wells Anastazja Potapowa zwróciła na siebie uwagę kamer i kibiców, wychodząc na kort w koszulce Spartaka Moskwa.

loader

"Anastasia Potapova wychodzi na mecz z Jessiką Pegulą w koszulce Spartaka Moskwa. Czegoś tu nie rozumiem..." - napisał na Twitterze dziennikarz Canalu + Maciej Zaręba.

Internauci zwrócili uwagę, że w tym samym trykocie Rosjanka pojawiła się na WTA w Dubaju, ale nie zakładała go na spotkania. Warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku podczas imprezy w Cincinnati podczas starcia Potapowej z Anną Kalinskają jedna z fanek owinęła się na trybunach flagą Ukrainy. Wówczas zareagowała sędzia pojedynku oraz ochrona, wypraszając kobietę z obiektu.

Ostatecznie Jessica Pegula pokonała Potapową w trzeciej rundzie Indian Wells 3:6, 6:4, 7:5.

RadioZET.pl