Obserwuj w Google News

Agnieszka Radwańska wygrała Australian Open. Polka bawiła się na korcie

2 min. czytania
26.01.2023 09:31
Zareaguj Reakcja

Agnieszka Radwańska i Daniela Hantuchowa wygrały turniej legend rozgrywany podczas wielkoszlemowego Australian Open 2023 w Melbourne. W finale polsko-słowacka para pokonała Ivę Majoli i Barbarę Schett 6:3, 6:3.

Agnieszka Radwańska
fot. Twitter/screen

Agnieszka Radwańska i Daniela Hantuchova w przeszłości tworzyły już deblowy duet. Panie dotarły wspólnie do półfinału gry podwójnej podczas US Open 2011, w którym uległy Amerykankom Liezel Huber i Lisie Raymond. Rok później w Australian Open odpadły w trzeciej rundzie po starciu z rewelacyjnymi Włoszkami Sarą Errani i Robertą Vinci.

Organizatorzy tegorocznych wielkoszlemowych zmagań w Melbourne postanowili wykorzystać doświadczenie i wciąż dużą rozpoznawalność Polki oraz Słowaczki i zaprosili je do udziału w turnieju legend. Wystąpiły w nim trzy duety, a mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Radwańska i Hantuchova okazały się najlepsze.

Redakcja poleca

Turniej legend AO 2023: Radwańska i Hantuchova najlepsze

Agnieszka Radwańska i Daniela Hantuchova na otwarcie pokonały Carę Black z Zimbabwe i Australijkę Rennae Stubbs. W trakcie spotkania popularna "Isia" popisała się fantastycznym serwisem od dołu, którym całkowicie zaskoczyła rywalki. Nie mniej zabawy było w finałowej konfrontacji z Ivą Majoli oraz Barbarą Schett.

W drugim secie, przy stanie 2:1 i 0-30, panie... zamieniły się stronami, a przez moment grały trzy na jedną. Ostatnią piłkę zepsuła Radwańska. Polka i Słowaczka wygrały jednak 6:3, 6:3 i otrzymały pamiątkowe talerze.

Dla Agnieszki Radwańskiej to symboliczny premierowy sukces w Wielkim Szlemie. W całej karierze tylko raz grała w finale - Wimbledon 2012 - a cztery razy docierała do półfinału. Tak było m.in. w Australian Open 2014 i 2016.

RadioZET.pl