Obserwuj w Google News

Znamy pierwszą półfinalistkę WTA Finals 2022. Z nią może zagrać Świątek

2 min. czytania
03.11.2022 10:50
Zareaguj Reakcja

Maria Sakkari pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę 6:2, 6:4 i jako pierwsza tenisistka zapewniła sobie awans do półfinału turnieju WTA Finals w amerykańskim Fort Worth. W czwartek w jej ślady w równoległej grupie może pójść Iga Świątek.

Maria Sakkari
fot. PAP

Maria Sakkari jako ostatnia zapewniła sobie udział w WTA Finals 2022, ale jako pierwsza awansowała do półfinału tego turnieju, powtarzając sukces sprzed roku. Greczynka pewnie wygrała z Aryną Sabalenką. W ostatnim meczu grupowym spotka się z pozostającą bez zwycięstwa Jessicą Pegulą.

- Minęło dużo czasu, odkąd pokonałam tak wysoko notowane zawodniczki bez straty seta. To dla mnie nowość, ale daje dużo pewności siebie - powiedziała Sakkari.

Maria Sakkari pierwszą półfinalistką WTA Finals 2022

W innym pojedynku tej grupy Ons Jabeur wygrała z Pegulą 1:6, 6:3, 6:3. Mimo drugiej porażki Amerykanka nie straciła jeszcze szans na awans. Jednak nie wszystko jest w jej rękach, bo w ostatnim meczu bez straty seta musi pokonać Sabalenkę i liczyć na to, że Jabeur przegra 0:2 z Sakkari.

- Czy nadal jestem w grze? Sama nie wiem. Cofam to, co powiedziałem o formacie turnieju, że nie ma znaczenia. Kiedy przegrasz cztery mecze w ciągu trzech dni, to jest do bani. To zdecydowanie bardziej denerwuje, bo nie ma czasu na dojście do siebie - przyznała Pegula, która w Fort Worth w środę przegrała także w deblu. W parze z rodaczką Cori "Coco" Gauff mają już dwie porażki.

Redakcja poleca

W czwartek o 23.00 czasu polskiego drugi mecz w Fort Worth rozegra Świątek, która w grupie Tracy Austin zmierzy z Caroline Garcią. Jeśli wygra, awansuje do półfinału.

RadioZET.pl/PAP