W niedzielę triumf, w środę kule. Rafael Nadal musi leczyć poważną kontuzję

08.06.2022 13:53

Rafael Nadal trzy dni po zakończeniu turnieju French Open musiał zacząć rehabilitację kontuzjowanej stopy. Hiszpan, który pokonał w finale Caspera Ruuda, obecnie nie jest w stanie chodzić normalnie i porusza się o kulach. 

Rafael Nadal musi leczyć poważną kontuzję
fot. screen

Problemy zdrowotne Rafaela Nadala nie przeszkodziły mu we wzięciu udziału w turnieju French Open, ale po zakończeniu rywalizacji widać, jak dużym wysiłkiem dla Hiszpana była gra. 14-krotny zwycięzca Rolanda Garrosa wygrał niedzielny finał z Casperem Ruudem, a w środę chodził już o kulach, udając się do Barcelony na leczenie stopy.

Występ 36-latka w Paryżu od początku stał pod znakiem zapytania ze względu na jego problemy zdrowotne. Pod koniec maja Nadal odpadł z turnieju ATP w Rzymie z powodu kontuzji lewej stopy. Ten uraz dokuczał mu także w Paryżu.

Nadal: nie jestem w stanie prawidłowo trenować

- Zmagam się z urazem. W niektóre dni nawet nie jestem w stanie prawidłowo trenować. Dziś od połowy drugiego seta praktycznie nie mogłem grać. Nie chcę jednak odbierać uznania dla Denisa, na które zasługuje. To był jego wieczór - powiedział Nadal po przegranej w Rzymie. 

Hiszpan wyznał, że był w stanie grać tylko dzięki zastrzykom wykonywanym prosto w nerw w stopie. Nadal po finale zapowiedział, że mimo kłopotów ze zdrowiem będzie próbował grać dalej.

loader

RadioZET.pl/PAB