Obserwuj w Google News

Tyle w Australian Open zarobiła Iga Świątek. Można złapać się za głowę

1 min. czytania
27.01.2022 17:22
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek przegrała w czwartek w półfinale Australian Open z Amerykanką Danielle Collins i tym samym odpadła z wielkoszlemowego turnieju. Na pocieszenie Polce pozostał fakt, że nie tylko pobiła swój życiowy rekord, awansowawszy w Melbourne do 1/2 finału (zaledwie w wieku 20 lat!), ale również zarobiła olbrzymie wręcz pieniądze.

Iga Świątek
fot. PAP/EPA/DEAN LEWINS

Iga Świątek przegrała w półfinale Australian Open 2022 z Danielle Collins wynikiem 4:6, 1:6. Mecz pomiędzy rozstawioną z siódemką "Polką", a 27. Amerykanką odbył się w czwartek.

Raszynianka walczyła w 1/2 finału wielkoszlemowego turnieju nie tylko o prestiż, ale również wielkie pieniądze. Za awans do finału mogła bowiem otrzymać 1,575 miliona dolarów australijskich, co w przeliczeniu na złotówki daje 4,5 mln.

Tyle w Australian Open zarobiła Iga Świątek. Można złapać się za głowę

Mimo porażki 20-latka i tak otrzyma pokaźny czek. Za awans do najlepszej czwórki zawodów w Melbourne zgarnęła 895 tysięcy dolarów australijskich, czyli około 2,58 mln zł.

Redakcja poleca

Przypomnijmy, że zwyciężczyni AO 2022 - czyli Danielle Collins lub reprezentantka gospodarzy Australijka Ashleigh Barty - otrzyma ponad trzy razy więcej od tego, co zarobiła Świątek, bo aż 2,875 mln dolarów australijskich, tj. ponad 8 mln zł.

Finał Australian Open 2022 odbędzie się w sobotę 29 stycznia o godzinie 9:30 czasu polskiego na Rod Laver Arena w Melbourne.

RadioZET.pl