Obserwuj w Google News

Iga Świątek opuści duży turniej? Polka ma powód, by nie wystąpić

1 min. czytania
20.09.2022 21:46
Zareaguj Reakcja

Przed nami ostatnie turnieje tenisowe w 2022 roku. Iga Świątek chce starannie przygotować się na finisz i dobrze zaprezentować się w WTA Finals. Z tego też powodu raczej nie wystąpi w dużym turnieju rangi 1000.

Iga Świątek
fot. Sarah Stier/Getty AFP/East News

Iga Świątek jest testowana do granic swoich możliwości w obecnym sezonie. Niedawno Polka wygrała US Open i sięgnęła po trzecie wielkoszlemowe trofeum w karierze. Przed najlepszą tenisistka na świecie jeszcze jeden ważny sprawdzian, a mianowicie Turniej Mistrzyń, który odbędzie się na przełomie października i listopada w Fort Worth w Teksasie.

Raszynianka z pewnością chce się dobrze zaprezentować. Z tego też powodu nie zgłosiła się do turnieju WTA 1000, który zostanie rozegrany na kortach twardych w Guadalajarze. To ostatnia szansa dla zawodniczek, by zagrać w WTA Finals 2022.

Redakcja poleca

Świątek odpuści duży turniej w Meksyku?

Gwarancję gry w tej imprezie już wcześniej zapewniła sobie Świątek i pewnie z tego powodu nie została ona zgłoszona w Guadalajara Open Akron. Podobnie postąpiła wiceliderka rankingu WTA - Ons Jabuer. Tunezyjka, tak samo jak Polka, jest pewna gry w Turnieju Mistrzyń.

Przed startem w WTA Finals 21-latkę czeka jeszcze turniej rangi 500 w Ostrawie. Dodatkowo może ona wystąpić w San Diego, chociaż tutaj nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia. To samo tyczy się turnieju finałowego Pucharu Billie Jean King, który zaplanowano na 8-13 listopada w Glasgow.

RadioZET.pl