Zamknij

To koniec wielkiej ery. Pierwsza taka sytuacja Federera od 25 lat

11.07.2022 18:27

Roger Federer wypadł z rankingu ATP. To pierwsza taka sytuacja od 25 lat, gdy Szwajcar debiutował w zestawieniu najlepszych tenisistów świata.

Roger Federer
fot. PAP/EPA

Federer od roku jest poza grą z powodu kontuzji. Ostatni występ zanotował w ćwierćfinale Wimbledonu 2021, kiedy to przegrał z Hubertem Hurkaczem. Z tego powodu nie mógł bronić wywalczonych wcześniej punktów i wypadł z rankingu.

To pierwsza taka sytuacja w zawodowej karierze Szwajcara, który notowany jest w zestawieniu najlepszych tenisistów świata od 16. roku życia. W rankingu ATP debiutował w 1997 roku, a już w 2004 po raz pierwszy zameldował się na pozycji lidera. Łącznie prowadził w karierze w tym zestawieniu przez 310 tygodni. Lepszy pod tym względem jest tylko Novak Djoković, który na szczycie utrzymywał się przez 373 tygodnie.

Roger Federer nie zamierza kończyć kariery

Federer od dawna zmaga się z kontuzją kolana, jednak mimo problemów zdrowotnych i już 41 lat na karku nie zamierza kończyć kariery. Zapowiedział swój start we wrześniowym Laver Cup. Zamierza też grać w kolejnym sezonie.

Aktualnym liderem rankingu ATP jest Rosjanin Daniił Miedwiediew. Najlepszy z Polaków Hubert Hurkacz zajmuje 12. miejsce.

RadioZET.pl