Zamknij

Tak wyglądała noc po finale US Open. Iga Świątek zdradziła szczegóły

27.10.2022 07:45

Iga Świątek tuż po zwycięskim meczu w finale US Open narzekała na silne skurcze, które nie dawały jej spać. W rozmowie z portalem sport.pl pierwsza rakieta świata zdradziła, że trudy tego sezonu już dają się jej we znaki, a przed nią jeszcze WTA Finals.

Iga Świątek
fot. Sarah Stier/Getty AFP/East News

Sezon 2022 należy do Igi Świątek, która dominowała na kortach całego świata. Polka wygrywała w m.in. Doha, Stuttgarcie, czy Miami, zaliczając po drodze wygrane na wielkoszlemowych turniejach: na French Open i US Open. W sumie tenisistka z Raszyna triumfowała w 64 ze wszystkich 72 spotkań i w ośmiu z 16 imprez.

W wywiadzie dla serwisu sport.pl. Świątek przyznała, że wymagające zmagania powodują, że coraz trudniej jest jej się regenerować i utrzymywać pełną koncentrację. Polka wróciła wspomnieniami do US Open, po którym nie mogła zasnąć i nie chodzi tu wyłącznie o emocje związane z wygraniem turnieju.

Iga Świątek ujawniła, jak wyglądała noc po wygraniu US Open

"Teraz trudniej się regeneruję. Gdy po Australian Open minęły dwa z moich pięciu dni bez rakiety w ręku, to już czułam się gotowa, bardzo świeża. A po US Open bardzo długo dochodziłam do siebie" - zaczęła.

loader

"Dostawałam takich skurczy w nocy, że zupełnie nie mogłam spać. W trakcie takiego turnieju pojawia się dużo napięcia i dopiero po wszystkim człowiek czuje, jak trudno było" - wyjaśniła w rozmowie z portalem.

Przed Igą Świątek pozostał ostatni turniej w tegorocznej kampanii, czyli WTA Finals. 21-latka będzie kandydatką do końcowego zwycięstwa. Impreza rozgrywana w Fort Worth w Teksasie potrwa od 31 października do 7 listopada.

RadioZET.pl