Zamknij

Szokujące informacje ws. Igi Świątek. O tym Polka nie mówiła

11.09.2022 18:23

Iga Świątek w sobotę wygrała wielkoszlemowy US Open 2022. Po zakończonym finałowym spotkaniu z Ons Jabeur fizjoterapeuta Polki zdradził w rozmowie z Eurosportem, że pewnym momencie u naszej tenisistki pojawiły się problemy zdrowotne.

Iga Świątek
fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE

Iga Świątek w drodze po tytuł na US Open 2022 rozegrała siedem meczów. Między nimi często miała mało czasu na regenerację, a do tego musiała radzić sobie z wielką presją.

Podczas takich zawodów nietrudno o kontuzję, dlatego ważne jest, aby mieć w swoim sztabie fachowców od fizjoterapii. W przypadku liderki światowego rankingu za jej zdrowie odpowiada Maciej Ryszczuk.

Iga Świątek grała na US Open z urazem

Co zaskakujące, po wielkoszlemowym turnieju przyznał, że u 21-latki pojawiły się problemy zdrowotne. Polka nabawiła się kontuzji na korcie.

- Były momenty, że faktycznie lewe udo troszeczkę dokuczało, ale to kosmetyka - przyznał Ryszczuk w rozmowie z Eurosportem.

Fizjoterapeuta dodał, że Świątek przez cały rok dba o swój organizm. Dzięki temu nie tylko wytrzymuje natłok meczów, ale prezentuje świetną kondycję. W tym pomagają oczywiście odpowiednie zabiegi, które są wykonywane po każdym spotkaniu.

- Robimy to, co zawsze, nasze rytuały. Rozciąganie, cool down, zimna kąpiel, rozmowa, dobra kolacja i myślę, że to jest najważniejsze - plus ta przerwa po turnieju. To jest pełna regeneracja, a nie moje ręce - tłumaczył Ryszczuk.

loader

RadioZET.pl/Eurosport