Świątek zalała się łzami na hymnie. Polka nie wytrzymała

Maciej Walasek
04.06.2022 17:19

Iga Świątek nie była w stanie ukryć łez wzruszenia podczas Mazurka Dąbrowskiego za zwycięstwo na French Open. 21-letnia tenisistka w finale pokonała Coco Gauff 6:1, 6:3 i po raz drugi w karierze wygrała zmagania Rolanda Garrosa.

Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek jest niesamowita, a na jej grę powoli zaczyna brakować słów. 21-latka jest niepokonana od 35. meczów, a na French Open nie miała sobie równych, odsyłając z kwitkiem kolejne rywalki. W finale liderka rankingu nie pozostawiła złudzeń, zdominowała spotkanie i pokonała młodszą o trzy lata Coco Gauff.

- Dziękuję, że jesteście, dziękuję, że mogę liczyć na wasze wsparcie, zwłaszcza w tych trudnych momentach. Świetnie jest widzieć tyle polskich flag - mówiła zaraz po triumfie zawodniczka z Raszyna.

Łzy wzruszenia Świątek na hymnie po wygranej na French Open [WIDEO]

Tuż po odebraniu trofeum French Open Świątek mogła usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego, który rozbrzmiał na korcie głównym. Polska tenisistka nie potrafiła ukryć łez wzruszenia.

Tuż po pokonaniu Gauff jedną z pierwszych osób, które złożyły jej gratulacje był obecny na trybunach Robert Lewandowski.

loader

RadioZET.pl