Obserwuj w Google News

Kolosalne pieniądze dla Świątek za wygraną w Miami. Niewyobrażalna kwota

Maciej Walasek
1 min. czytania
02.04.2022 20:58
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek wygrała WTA w Miami, pokonując w finale Naomi Osakę. To już trzeci z rzędu wygrany turniej przez Polkę. Kolejny triumf wiąże się z zastrzykiem gotówki. Za triumf w Miami Świątek zgarnęła ponad 1 mln 200 tys. dolarów.

Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek grała jak natchniona. W finale z Naomi Osaką była w istnym transie, nie dając rywalce cienia nadziei na zwycięstwo. Pokonanie 24-latki było 17 wygranym meczem z rzędu i trzecim triumfem w finale w tym sezonie.

Za fenomenalną dyspozycją idzie odpowiednie wynagrodzenie. 20-latka z Raszyna znów wzbogaciła się o potężną sumę pieniędzy. Już po pierwszych występach w tegorocznych zmaganiach Polka zebrała na koncie 3 mln 565 tys. dolarów. Przeliczając to na złotówki, daje nam to kwotę blisko 15 mln.

Ile zarobiła Świątek za WTA w Miami?

Za zwycięstwo w Miami Świątek otrzymała nagrodę w wysokości 1 mln 231 tys. dolarów, czyli ponad 5 mln złotych. Warto zaznaczyć, że triumfatorka French Open 2020 nie jest nawet w połowie sezonu.

Taka sytuacja powoduje, że Iga Świątek nie tylko jest pierwszą rakietą świata, ale prowadzi też na liście płac, pozostawiając w tyle takie nazwiska jak: Paula Badosa, Maria Sakkari, czy Danielle Collins.

RadioZET.pl