Iga Świątek
  • EN_01526777_1185
  • EN_01526777_1189
  • EN_01526775_0671
  • 4 Zobacz
fot. AP/Associated Press/East News

Niedzielna sesja zdjęciowa Igi Świątek na paryskim moście Bir-Hakeim wywołała małe zamieszanie. Polka pozowała z trofeum za zwycięstwo we French Open, a niektóre osoby porzucały swoje samochody na środku mostu i próbowały dotrzeć do tenisistki.

Most Bir-Hakeim to miejsce kultowe. Rozpościera się bowiem z niego doskonały widok na wieżę Eiffla. Często odbywają się na nim sesje ślubne.

Polka ubrana była w biały żakiet. Oprócz stylistów i przedstawicieli organizatorów towarzyszyła jej ochrona i miała co robić. Nie brakowało bowiem turystów próbujących się dostać do mistrzyni z prośbą o zdjęcie lub autograf.

Ludzie zaczęli porzucać swoje samochody

Najbardziej zdeterminowani zatrzymywali samochody na środku mostu, włączali światła awaryjne, wysiadali i z bliska obserwowali wydarzenie, powodując złość ochroniarzy i małe korki.

W sobotnim finale Świątek pokonała amerykańską tenisistkę Cori Gauff 6:1, 6:3. To jej drugi w karierze triumf w paryskiej imprezie. Poprzednio była najlepsza w 2020 roku.

Finałowa wygrana była także 35. z rzędu zwycięskim pojedynkiem 21-letniej raszynianki. W obecnym sezonie wygrała już sześć turniejów. Wcześniej była najlepsza w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie.

RadioZET.pl/Wojciech Kruk-Pielesiak/PAP