Obserwuj w Google News

Iga Świątek zmiażdżyła Kudermietową, Polka w 1/8 finału Indian Wells

2 min. czytania
10.10.2021 21:03
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek pokonała Weronikę Kudermietową 6:1, 6:0 i awansowała do 1/8 finału Indian Wells. Polka rozpracowała Rosjankę i oddając rywalce zaledwie jednego gema, wygrała w 54 minuty.

Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek od pierwszych piłek wyraźnie odskakiwała, popisując się dużo lepszym serwisem, z którym nie radziła sobie Kudermietowa. 20-latka utrzymywała się w grze od drugiego gema i szybko przełamała rywalkę. W kolejnej partii Świątek przegrywała 0:30, ale dzięki pewnym ataku i świetny zagrywkom, nie dopuściła Rosjanki do głosu, notując idealny początek meczu.

Po premierowym gemie dla Kudermietowej Świątek nie dała przybliżyć się przeciwniczce i trzymała ją na dystans przewagi trzech gemów. Polka dobrze grała w obronie, nie pozwalając 24-latce rozwinąć skrzydeł. Kudermietowa miała poważne problemy z wykończeniem swoich akcji, co dało triumf Świątek w pierwszym secie 6:1. Zawodniczce z Raszyna wystarczyło 27 minut na wygraną pierwszej partii.

W drugiej odsłonie Kudermietowa kontynuowała serię niewymuszonych błędów. Z kolei Polka z każdym następnym zagraniem pokazywała, że świetnie czuje się na korcie. Rosjanka nie miała nic do powiedzenia w tym meczu.

Koncertowa gra Igi Świątek na Indian Wells, Polka rozbiła Kudermietową

20-latka z Raszyna popisywała się kolejnymi forhendami, na które jej rywalka nie potrafiła odpowiedzieć. Kudermietowa nawiązała walkę w piątym gemie, doprowadzając do gry na przewagi. Jednak i tu po nieudanym woleju Rosjanki i świetnym ataku Świątek, górą była Polka.

Świątek dopełniła formalności w ostatnim gemie tego meczu, deklasując Kudermietową, zwyciężając 6:0 i w całym starciu 2:0, oddając rywalce zaledwie jednego gema.

Iga Świątek - Weronika Kudermietowa 6:1, 6:0.

RadioZET.pl