Zamknij

Świątek pominięta przez Amerykanów. Polka została okradziona?

Maciej Walasek
21.07.2022 18:31

Iga Świątek nie została doceniona przez kibiców na liście ESPY Awards 2022, amerykańskim plebiscycie na najlepszą tenisistkę. Laureatką została Emma Raducanu.

Iga Świątek
fot. CHRISTOPHE ARCHAMBAULT/AFP/East News

Warto zaznaczyć, że w plebiscycie ESPY Awards 2022 organizatorzy wzięli pod uwagę okres od połowy 2021 roku do połowy bieżącego. W tym czasie brytyjska tenisistka zwyciężyła na US Open, do którego awansowała przez eliminacje.

W konkursie nominowana była także Iga Świątek, ale nie została doceniona przez amerykańskich kibiców. Liderka rankingu WTA niedawno odpadła w 3. rundzie Wimbledonu, przegrywając z Alize Cornet. Jednocześnie Francuzka zakończyła zwycięską passę 21-latki, która wygrała 37 meczów z rzędu.

Świątek pominięta przez Amerykanów w jednym z plebiscytów

Z kolei najlepszym tenisistą wybrany został Rafael Nadal.

W najbliższym czasie Świątek powróci do rywalizacji na korcie. W sobotę 24 lipca w Krakowie zagra z Agnieszką Radwańską w charytatywnym spotkaniu na rzecz Ukrainy. Następnie wystąpi na kortach stołecznych Legii, by później udać się na zawody do Toronto i Cincinnati, które będą dalszą częścią przygotowań do czwartego wielkoszlemowego turnieju US Open. Impreza w Nowym Jorku rozpocznie się pod koniec sierpnia.

loader

RadioZET.pl