Obserwuj w Google News

Świątek - Tomljanović: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz w Toronto?

2 min. czytania
10.08.2022 18:33
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek - Alja Tomljanović na żywo w tv i online. Transmisja i live stream z meczu 2. rundy turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Toronto. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć spotkanie Świątek - Tomljanović.

Świątek - Tomljanović
fot. Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpik/REPORTER/EastNews

Iga Świątek (1. WTA) w ostatnim okresie często zmieniała nawierzchnię i nie wyszło jej to na dobre. Po zwycięstwie na paryskiej mączce odpuściła kilka startów i pojawiła się dopiero w wielkoszlemowym Wimbledonie. Na londyńską trawę przeszła więc bez przetarcia na tym podłożu i od początku miała duże problemy z ogrywaniem niżej notowanych rywalek. Zatrzymała się na trzeciej rundzie i konfrontacji z Alize Cornet.

Zaczęła się przygotowywać do rywalizacji na kortach twardych. Na takiej nawierzchni wystąpiła w charytatywnym turnieju w Krakowie na rzecz ofiar wojny w Ukrainie, a następnie powróciła jeszcze na moment na cegłę. W Warszawie też nie poszło jej tak, jak tego oczekiwała. W ćwierćfinale pokonała ją późniejsza triumfatorka imprezy na Legii Caroline Garcia. Po zmaganiach w stolicy poleciała wreszcie za ocean, by na obiektach twardych - najpierw w Toronto, potem w Cincinnati - rozpocząć ostatni etap sezonu 2022. Jego ukoronowaniem będzie US Open.

Redakcja poleca

Świątek - Tomljanović: gdzie obejrzeć mecz?

W pierwszej rundzie zawodów WTA 1000 w Toronto liderka rankingu WTA miała "wolny los", a przy okazji jej premierowej rywalki powstało niemałe zamieszanie. Polka miała zmierzyć się z Weroniką Kudermietową (18. WTA) albo podopieczną swojego byłego trenera Piotra Sierzputowskiego, Shelby Rogers (30. WTA). Obie wcześniej z sukcesami rywalizowały w San Jose. Amerykanka ograła w półfinale tej imprezy Kudermietową, a w finale uległa Darii Kasatkinie. W efekcie zawodniczka z Mount Pleasant wycofała się z turnieju w Kanadzie, a Rosjanka przyjechała zmęczona. Efekt? Porażka z pierwszej rundzie z kwalifikantką Alją Tomljanović i to właśnie Australijka będzie przeciwniczką Polki.

Urodzona w Zagrzebiu zawodniczka z antypodów była jedną z największych ofiar nieprzyznawania punktów za Wimbledon. 29-latka podobnie jak przed rokiem dotarła do ćwierćfinału, a mimo to spadła o... 27 miejsc. Obecnie plasuje się na 72. pozycji zestawienia tenisistek. Z Igą zagra po raz drugi i po raz drugi w Toronto. Trzy lata temu obie były kwalifikantkami, a Australijka skreczowała przy stanie 1:4 dla raszynianki. Teraz jest w pełni sił, w dobrej formie i na pewno wysoko zawiesi poprzeczkę liderce rankingu WTA.

Lepsza z tej pary w 3. rundzie zmierzy się z ulubienicą miejscowej publiczności Kanadyjką Leylah Fernandez albo Beatriz Haddad Maią.

Świątek - Tomljanović: transmisja tv i online

Mecz Iga Świątek - Alja Tomljanović w 2. rundzie turnieju WTA w Toronto odbędzie się w środę 10 sierpnia o godz. 19 jako pierwszy na korcie centralnym. Transmisja TV w Canal+ Sport oraz online na stronie canalplus.com.

RadioZET.pl