Zwycięstwo na otwarcie sezonu. Iga Świątek w 2. rundzie turnieju w Adelajdzie

04.01.2022 07:18

Iga Świątek (9. WTA) od zwycięstwa rozpoczęła sezon 2022. W 1. rundzie turnieju WTA 500 w Adelajdzie polska tenisistka pokonała reprezentantkę gospodarzy Darię Saville (Gavrilovą) 6:3, 6:3. Teraz 20-latkę czeka starcie z finalistką US Open 2021 Leylah Fernandez.

Świątek - Saville WYNIK
fot. AP/Associated Press/East News

Świątek - Saville: wynik. Iga Świątek (9. WTA) wraz ze swoim częściowo nowym sztabem szkoleniwym - po pięciu latach współpracy trenera Piotra Sierzputowskiego zastąpił były opiekun Agnieszki Radwańskiej Tomasz Wiktorowski - postanowiła rozpocząć sezon 2022 od szczęśliwej dla siebie Adelajdy. To tu przed rokiem 20-latka z Raszyna była najlepsza, chociaż nie był to dokładnie ten sam turniej - wówczas odbywał się po Australian Open i miał rangę WTA 250, ten jest bardziej prestiżowy - jest "500".

W pierwszym tegorocznym spotkaniu mistrzyni French Open 2020 zmierzyła się z Australijką rosyjskiego pochodzenia Darią Saville, lepiej znaną pod panieńskim nazwiskiem Gavrilova. 27-latka miała stracone dwa poprzednie lata, rzadko pojawiała się na korcie i spadła aż na 421. miejsce w rankingu WTA. Do imprezy musiała przebijać się przez kwalifikacje, ale ona potrafi grać w tenisa. W przeszłości cztery razy grała w finałach, wygrała raz - w 2017 roku w New Haven, gdzie ograła Dominikę Cibulkovą.

Świątek - Saville: WYNIK

Zwycięstwo nie przyszło łatwo. Iga jako pierwsza straciła swoje podanie, ale błyskawicznie zrewanżowała się przełamaniem powrotnym. Później miała miejsce kolejna seria breaków, z których dwa były na korzyść Polki. W dziewiątym gemie 20-latka opanowała kłopoty z podaniem i przypieczętowała wygraną w pierwszej partii 6:3.

Kolejna odsłona przebiegała bardziej klasycznie. Świątek już na początku odebrała rywalce podanie i kontrolowała przebieg wydarzeń. W dziewiątym gemie to Saville serwowała, a mimo to nie zdołała się obronić i uległa 3:6, a w całym meczu 0-2. Spotkanie trwało niespełna 80 minut.

W drugiej rundzie turnieju WTA w Adelajdzie Iga Świątek zmierzy się z finalistką US Open 2021, rok młodszą Kanadyjką Leylah Fernandez.

Wynik meczu 1. rundy:

Iga Świątek (Polska, 5) - Daria Saville (Australia) 6:3, 6:3

loader

RadioZET.pl/PAP, pp