Obserwuj w Google News

Iga Świątek nie zagra o tytuł w Ostrawie. Nieudany rewanż z Marią Sakkari

2 min. czytania
25.09.2021 16:01
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek (6. WTA) nie zrewanżowała się Marii Sakkari (12. WTA) za porażkę w ćwierćfinale French Open 2021 i ponownie przegrała z tą zawodniczką, tym razem w półfinale turnieju WTA w Ostrawie. Polka uległa Greczynce 4:6, 5:7.

Świątek - Sakkari NA ŻYWO
fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News
  • Iga Świątek (6. WTA) przegrała z Marią Sakkari (12. WTA) w półfinale turnieju WTA w Ostrawie
  • Polce nie udało się zrewanżować Greczynce za porażkę w ćwierćfinale French Open 2021
  • Zawodniczka z Aten o tytuł zagra z Anett Kontaveit lub Petrą Kvitovą

Świątek - Sakkari WYNIK. Iga Świątek (6. WTA) dość szybko dostała szansę do rewanżu za porażkę w ćwierćfinale French Open 2021, gdzie Polka broniła tytułu. Drzwi do powtórzenia tego sukcesu zatrzasnęła jej Greczynka Maria Sakkari (12. WTA). Niestety w Ostrawie sytuacja się powtórzyła, choć w tym przypadku chodziło o finał turnieju mniejszej rangi - WTA 500.

W drodze do najlepszej czwórki zarówno Świątek, jak i Sakkari nie przegrały seta. Zawodniczka z Aten podtrzymała tę serię i w nagrodę zagra o drugi w karierze tytuł. Do tej pory najlepsza była tylko w 2019 roku na "mączce" w Rabacie.

WTA Ostrawa: Iga Świątek - Maria Sakkari [WYNIK]

Spotkanie trwało blisko dwie godziny i obfitowało w długie wymiany, niestety głównie przy podaniach Polki. Greczynka przez większą część meczu serwowała doskonale i praktycznie nie dawała żadnych szans rywalce. Pierwszego seta ustawiło przełamanie na 0:1 dla Sakkari, która potem pewnie kontrolowała wydarzenia na korcie.

Druga partia była bardziej zacięta. Wprawdzie Greczynka znowu wywalczyła breaka (na 2:3), ale przewagę straciła w ósmym gemie. 12. rakieta świata wytrzymała napięcie, jeszcze raz odebrała Polce podanie na 5:6, a chwilę później zamknęła spotkanie i awansowała do finału. W nim zagra z lepszą z pary Petra Kvitova - Anett Kontaveit.

[1] Iga Świątek - [4] Maria Sakkari 4:6, 5:7

Zapis relacji z meczu Iga Świątek - Maria Sakkari

RadioZET.pl