Obserwuj w Google News

Świątek - Sabalenka: Kiedy mecz Polki? O której godzinie gra w Rzymie?

1 min. czytania
14.05.2022 10:00
Zareaguj Reakcja

Świątek - Sabalenka GODZINA: Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się półfinał turnieju WTA w Rzymie, w którym Iga Świątek zagra z Aryną Sabalenką. Relacja i wynik tego spotkania live na sport.radiozet.pl.

Świątek - Sabalenka GODZINA Kiedy mecz Polki O której gra w Rzymie
fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Iga Świątek po powrocie po krótkiej przerwie nie daje żadnych oznak przemęczenia. Polka w piątek pokonała trzecią rywalkę podczas  turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie i już w sobotę zagra o finał tych rozgrywek. W 1/2 finału rywalką polskiej tenisistki będzie Aryna Sabalenka.

W stolicy Włoch Świątek broni tytułu wywalczonego rok temu. Na otwarcie miała wolny los, w drugiej rundzie pokonała Elenę-Gabrielę Ruse 6:3, 6:0, a w 1/8 finału Wiktorię Azarenkę 6:4, 6:1.

Wygrana z Andreescu była dla Igi 26. zwycięstwem z rzędu. Jak przypomniała WTA, to najdłuższa seria w zawodowym tenisie kobiet od czasu, gdy Amerykanka Serena Williams wygrała 27 kolejnych meczów w 2015 roku.

Rywalka Polki w ostatniej rundzie pokonała Amandę Anisimovą 4:6, 6:3, 6:2, a wcześniej wygrała jeszcze z Jessicą Pegulą i Shuai Zhang.

Redakcja poleca

GODZINA meczu Świątek - Sabalenka w WTA w Rzymie

Mecz Świątek - Sabalenka planowany jest na godzinę 12 w sobotę 14 maja. Relacja i wynik meczu Świątek - Sabalenka na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl