Obserwuj w Google News

Świątek i Radwańska zagrają dla Ukrainy. Kiedy i o której godzinie mecz?

2 min. czytania
23.07.2022 09:59
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek zagra mecz pokazowy z Agnieszką Radwańska, a spotkanie będzie sędziowała najlepsza ukraińska tenisistka ostatnich lat Jelina Switolina. Wszystko to odbędzie się w ramach pomocy dla Ukrainy, który od 24 lutego walczy z rosyjskim najeźdźcą.

Świątek i Radwańska zagrają dla Ukrainy
fot. AP/Associated Press/East News

Pierwsze informacje o możliwym meczu charytatywnym dla Ukrainy pomiędzy Igą Świątek a Agnieszką Radwańska pojawiły się na amerykańskim portalu si.com na początku czerwca. - Pracujemy wraz z całym zespołem Igi nad pewną inicjatywą pomocową dla naszych przyjaciół z Ukrainy, ale nie jesteśmy gotowi jeszcze mówić o tym projekcie. W swoim czasie poinformujemy o tym oficjalnie wraz ze wszystkimi szczegółami - tłumaczyła wówczas portalowi sport.radiozet.pl PR menedżerka Igi Świątek Paula Wolecka. W środę ten plany nabrały już konkretnych kształtów.

"Od miesięcy pracowałam z moim zespołem nad inicjatywą pomocową dla Ukrainy, aby realnie wesprzeć tych, którzy cierpią z powodu wojny. Wraz z Agnieszką Radwańską, Eliną Svitoliną, Serhijem Stachowskim i Martynem Pawelskim już 23 lipca spotkamy się w Krakowie podczas wyjątkowego wydarzenia. Rozegramy pokazowy mecz miksta, a my z Agnieszką też jeden set singla. Oba mecze będzie sędziowała Elina Svitolina, a gościem specjalnym reprezentującym Ukrainę będzie także były piłkarz Andrij Szewczenko" - napisała liderka rankingu WTA w mediach społecznościowych. Tę samą informację opublikowały Radwańska i Switolina, będąca ambasadorką projektu UNITED 24, który powołał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Świątek - Radwańska: mecz charytatywny

Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na wsparcie dzieci i nastolatków dotkniętych wojną w Ukrainie. "Bardzo, bardzo się cieszę i jestem wdzięczna, że naprawdę to robimy" - napisała Świątek, która od początku inwazji jako jedna z nielicznych tenisistek gra z przypiętą niebiesko-żółtą wstążką i otwarcie mówi o rosyjskiej agresji.

Redakcja poleca

- Martwi mnie wojna, a nie brak punktów - wypaliła po decyzji WTA oraz ATP o nieprzyznawaniu "oczek" rankingowych za tegoroczne zmagania w Wimbledonie. To kara za wykluczenie rosyjskich o białoruskich tenisistów z rywalizacji w londyńskim Wielkim Szlemie.

Świątek - Radwańska: Kiedy i o której godzinie mecz?

Mecz Iga Świątek - Agnieszka Radwańska i całe wydarzenie odbędzie się 23 lipca o godz. 12:00 w Tauron Arenie w Krakowie. Termin nie jest przypadkowy, gdyż dwa dni później ruszy turniej WTA 250 w Warszawie.

RadioZET.pl/Iga Świątek Instagram/Twitter