Zamknij

Spór o transmisję meczu Świątek. Widzowie są wściekli, Eurosport się tłumaczy

20.01.2022 15:00

Mecz Igi Świątek nie był pokazywany w Eurosporcie, choć to właśnie ta stacja – jako jedyna w Polsce – ma prawa do pokazywania Australian Open. Przedstawiciele programu opublikowali na facebooku post, w którym tłumaczą, dlaczego spotkanie Polki nie było pokazywane. Nie przekonał on jednak kibiców.

Spór o transmisję meczu Świątek. Widzowie są wściekli, Eurosport się tłumaczy
fot. AP/Associated Press/East News

Mecz Igi Świątek z Rebeccą Peterson odbył się w czwartek wczesnym rankiem. W momencie rozpoczęcia spotkania zegary w Polsce pokazywały godzinę 1. Pomimo tego wielu kibiców Igi chciało obejrzeć mecz, jednak nie było to możliwe. Eurosport, który posiada prawa do pokazywania Australian Open poinformował, że nie będzie transmitoał spotkania Polki w TV, a jedynie w internetowym playerze.

"Dlaczego wyłącznie w Playerze? Ponieważ mecz polskiej zawodniczki został zaplanowany na John Cain Arena, natomiast w kanałach linearnych Eurosportu zaplanowane są transmisje tylko z dwóch największych kortów w Melbourne (Rod Laver Arena i Margaret Court Arena)" - napisano w komentarzu. Na tym samym korcie grał Hubert Hurkacz i wówczas transmisja była, ale on rywalizował o wczesnej godzinie, gdy Eurosport ma możliwość wprowadzanie "polskiego okna". W nocy za realizację odpowiada centrala we Francji.

Eurosport tłumaczy się z braku transmisji

W odpowiedzi na protesty kibiców Eurosport w czwartek po południu opublikował kolejną odezwę. "W związku z godzinami nocnymi i obostrzeniami związanymi z pandemią przeprowadzenie lokalnej transmisji meczu Igi Świątek w drugiej rundzie Australian Open na antenach Eurosportu nie było możliwe. W godzinach nocnych w kanałach Eurosportu pokazywane są relacje z kortów numer 1 i 2 zaplanowane w przekazie międzynarodowym, a wszystkie mecze dostępne są na żywo i na żądanie w Playerze" – poinformowali przedstawiciele stacji.

W odezwie dodano, że powtórki spotkania Igi Świątek będą wyemitowane w Eurosporcie 2 po zakończeniu gier w Melbourne i około 22:20, po zakończeniu meczu Polska – Norwegia.

"Oddajcie pieniądze"

Wyjaśnienia Eurosportu niespecjalnie przekonały kibiców. "Śmiechu warte", "Nie było transmisji przez obostrzenia covidowe, logiczne", "A co mają do tego obostrzenia i godziny nocne? Nie miał kto ogarnąć "polskiego okna"? - pisali widzowie.

Kolejny mecz Igi Świątek w Australian Open odbędzie się w sobotę. Polka zagra z Darią Kasatkiną.

loader

RadioZET.pl/PAB