Zamknij

Roger Federer wstrząsnął kibicami. "Nie potrzebuję już tenisa"

13.07.2022 08:15

Roger Federer zaniepokoił kibiców ostatnimi słowami. W jednym z wywiadów przyznał, że nie potrzebuje już tenisa, co jasno sugeruje, że Szwajcar zaczyna myśleć o zakończeniu kariery.

Roger Federer
fot. GLYN KIRK/AFP/East News

- Uwielbiam wygrywać, ale jeśli nie jesteś w stanie już rywalizować, wtedy lepiej odpuścić. Myślę, że nie potrzebuję już tenisa. Cieszą mnie małe rzeczy, kiedy mój syn zrobi coś dobrego lub córka przyniesie dobrą ocenę ze szkoły - powiedział w rozmowie z holenderską gazetą "Algemeen Dagblad".

Roger Federer bez gry od roku

Federer nie wyszedł na kort od roku z powodu kontuzji. Ostatni raz zagrał na Wimbledonie 2021, gdzie dotarł do ćwierćfinału. Tam przegrał z Hubertem Hurkaczem. - Tenis jest częścią, ale nie całym moim życiem. Chcę dalej odnosić sukcesy i dawać z siebie wszystko, ale można to zrobić także poza sportem. Wiem, że kariera zawodowa nie może trwać wiecznie i akceptuję to - dodał.

Szwajcar uznawany jest za jednego z najlepszych tenisistów w historii. W swoim dorobku ma 20 tytułów wielkoszlemowych, a także między innymi złotym medal igrzysk olimpijskich w grze podwójnej.

Federer zapowiedział powrót na kort jeszcze w tym sezonie. Wystąpić ma w turnieju Laver Cup.

RadioZET.pl