Zamknij

Ranking "Forbes": Naomi Osaka najlepiej zarabiającą sportsmenką

22.05.2020 20:51

Chociaż ranking najlepiej zarabiających sportowców w ubiegłym roku według magazynu "Forbes" zostanie opublikowany dopiero w przyszłym tygodniu, już teraz wiemy, że pośród 100 najbogatszych atletów znalazły się dwie kobiety - tenisistki Naomi Osaka oraz Serena Williams. Ta pierwsza została sklasyfikowana na 29., zaś druga na 33. miejscu.

Naomi Osaka
fot. Rex Features/East News

Japońska tenisistka Naomi Osaka jest najlepiej zarabiającą sportsmenką. Magazyn "Forbes" wyliczył, że przez ostatni rok wzbogaciła się o 37,4 mln dolarów. Kwota ta jest nowym rekordem. Dotychczasowy wynosił 29,7 mln i od 2015 roku należał do Rosjanki Marii Szarapowej.

Forbes pod uwagę bierze zarówno nagrody sportowe, jak i wpływy z reklam przed opodatkowaniem. W publikowanych zestawieniach od 1990 roku wśród kobiet zawsze na pierwszym miejscu była tenisistka.

Ranking "Forbes": Naomi Osaka najlepiej zarabiającą sportsmenką

Natomiast od 2004 roku pierwsze miejsce za każdym razem do tej pory należało albo do Szarapowej, albo do Sereny Williams. Przez ostatnie 12 miesięcy Amerykanka zarobiła 36 mln i zajęła w najnowszym zestawieniu drugie miejsce.

22-letnia Osaka od czerwca ubiegłego roku wygrała tylko dwa turnieje i obecnie w światowym rankingu jest dziesiąta. Lukratywne kontrakty sponsorskie zapewniły jej jednak wcześniejsze wielkoszlemowe sukcesy - w 2018 roku triumfowała w US Open, a kilka miesięcy później w Australian Open.

Lista 100 najlepiej zarabiających ludzi sportu zostanie opublikowana w przyszłym tygodniu. Na razie wiadomo jedynie, że po raz pierwszy od 2016 roku znajdą się na niej dwie kobiety - Osaka na 29., a Williams na 33. miejscu.

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu