Rafael Nadal opowiedział o Idze Świątek. "Spontaniczna i naturalna dziewczyna"

12.05.2022 09:17

Rafael Nadal na konferencji po meczu z Johnem Isnerem na turnieju w Rzymie został zapytany o Igę Świątek, z którą rozmawiał na kortach Foro Italico. - Gra niesamowicie, wygrywa wszystkie turnieje, w których występuje. To niezwykle spontaniczna i naturalna dziewczyna. Dobrze mieć takie dziewczyny w tenisie – stwierdził Nadal.

Rafael Nadal opowiedział o Idze Świątek. "Spontaniczna i naturalna dziewczyna"
fot. R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News

Rafael Nadal odniósł się też do sytuacji ze stycznia tego roku, gdy do Igi sms-a po przegranej w półfinale Australian Open. - Wszystkich szczegółów nie zdradzę, ale Rafa podkreślił, że zagrałam świetny turniej, że mam super początek sezonu i żebym się skupiła na kolejnych krokach, bo idę w dobrą stronę i bardzo fajnie to wygląda - zdradziła wówczas Świątek.

- Iga robi niesamowite rzeczy. Gra niesamowicie, wygrywa wszystkie turnieje, w których gra. To były 4 zawody z rzędu, w tym Indian Wells i Miami jeden po drugim, co nie jest łatwe. To niezwykle spontaniczna i naturalna dziewczyna. Dobrze mieć takie dziewczyny w tenisie – podkreślił Nadal w rozmowie z dziennikarzami.

Italian Open. Wieczorem mecz Nadala, Iga gra po południu

Rafael Nadal (4. ATP), podobnie jak Iga, awansował do kolejnej rundy turnieju w Rzymie. Hiszpan w dwóch setach pokonał Johna Isnera, a w ten czwartek o 19:00 zagra o ćwierćfinał Italian Open. Jego rywalem będzie Denis Shapovalov.

Iga Świątek po raz kolejny wejdzie na kort dziś o godz. 13. Polka zmierzy się z Victorią Azarenką (16. WTA).

loader