Obserwuj w Google News

Rafael Nadal nie do zatrzymania. 14. raz wygrał French Open!

1 min. czytania
05.06.2022 17:31
Zareaguj Reakcja

Rafael Nadal pokonał Caspra Ruuda w finale French Open 2022 i zdobył swój 14. w karierze tytuł w Paryżu. Wyśrubował też rekord wygranych w turniejach wielkszlemowych - ma ich na koncie już 22.

Rafael Nadal
fot. PAP/EPA

Nadal przystępował do finału w roli wielkiego faworyta i nie zawiódł oczekiwań kibiców. Już na samym początku pierwszego seta przełamał rywala i objął prowadzenie 2:0. Mimo że sam później stracił podanie, wygrał ostatecznie 6:3. W drugiej partii zwyciężył w takim samym stosunku. Większą dominację pokazał w ostatnim secie, którego wygrał 6:0.

Rafael Nadal śrubuje kolejne rekordy

Hiszpan znów okazał się królem Paryża i zdobył swój 14. tytuł French Open. W turniejach wielkiego szlema, do których zalicza się też Australian Open, Wimbledon i US Open, wygrywał rekordowe 22 razy. Po 20 zwycięstw na koncie mają znajdujący się za nim Novak Djoković i Roger Federer.

Dzień wcześniej zwycięstwo w turnieju pań odniosła Iga Świątek. Dla Polki, dla której Nadal jest wielkim idolem, było to drugie w karierze zwycięstwo w turnieju Rolanda Garrosa. Poprzednio wygrała tu w 2020 roku.

RadioZET.pl