Obserwuj w Google News

Niepokonana Raducanu wyeliminowała Magdę Linette. Polce przeszkodziła kontuzja

2 min. czytania
23.09.2022 12:36
Zareaguj Reakcja

Magda Linette odpadła w ćwierćfinale turnieju WTA w Seulu. W piątek polska tenisistka przegrała z Brytyjką Emmą Raducanu (nr 6.) 2:6, 2:6. Zawodniczka z Poznania przyznała, że jej sytuację skomplikowała kontuzja, z powodu której potrzebowała dłuższej przerwy w trakcie meczu.

Raducanu - Linette. Brytyjka dalej niepokonana. Linette przeszkodziła kontuzja
fot. ANTHONY WALLACE/AFP/East News

Linette w pierwszym secie już po kilkunastu minutach przegrywała 0:4. Lepiej zaczęła drugą partię. Wygrała gema przy swoim podaniu, a następnie miała trzy okazje na przełamanie rywalki. Ta wyszła jednak z opresji i znów dominowała na korcie.  Polka w trakcie meczu potrzebowała dłuższej przerwy medycznej.

Dla Raducanu jest to trzecie zwycięstwo z rzędu. 19-latka w dotychczasowych meczu na turnieju w Seulu nie straciła jeszcze seta: pokonała Y. Wickmayer 6:3, 7:5 i M. Uchijimę 6:2, 6:4.

Brytyjska tenisistka zagra teraz z Jeleną Ostapenko lub klasyfikowaną na 186. miejscu Victorią Jimenez Kasintseva. Raducanu jest obecnie siedemdziesiąta siódma. 19-letnia Brytyjka w lipcu była 10. na liście WTA, ale w tegorocznej edycji US Open odpadła już w pierwszej rundzie, co mocno odbiło się na jej sytuacji w rankingu.

Redakcja poleca

Linette - Raducanu. Pierwszy półfinał Brytyjki od wielu miesięcy 

Magda Linette po meczu z Emmą Raducanu napisała na Twitterze, że w najbliższym czasie chce odpocząć od gry. "Gratulacje dla Emmy, grała bardzo dobrze. Dla mnie przyszedł czas na regenerację i naładowanie baterii przed kolejnymi turniejami. Zmęczenie, zmiany stref czasowych plus dodatkowe problemy niestety nie pozwoliły mi pokazać w pełni wypracowanej formy. Niemniej starałam się do samego końca i z tego mogę być dumna" - napisała Polka.

Raducanu w półfinale imprezy WTA znalazła się po raz pierwszy od triumfu w US Open.

Wynik ćwierćfinału: Emma Raducanu (W. Brytania, 6) - Magda Linette (Polska, 3) 6:2, 6:2.

RadioZET.pl/PAP/wkp/ pp/