Mistrzyni US Open poza turniejem. Raducanu bez szans z doświadczoną Francuzką

31.08.2022 08:11

Emma Raducanu, broniąca tytułu US Open z zeszłego roku, odpadła z turnieju już po pierwszej rundzie. Brytyjka przegrała z Alize Cornet 6-3, 6-3.

Raducanu - Cornet. Mistrzyni US Open poza turniejem. Raducanu szybko odpadła

Raducanu została trzecią w historii mistrzynią US Open, która została wyeliminowana z turnieju już po pierwszej rundzie. Wcześniej, w 2015 roku, na tym etapie odpadała Angelique Kerber, a także Swietłana Kuzniecowa (2005).

32-letnia Alize Cornet zdominowała dużo młodszą rywalkę. Francuzka przełamała Raducanu przy stanie 3-2 w pierwszym secie, a później sama straciła podanie (4-3). W kolejnym gemie obecna mistrzyni US Open wygrywała 40-15, ale m.in. za sprawą podwójnego błędu serwisowego dała się przełamać (5-3). Cornet nie wypuściła przewagi - serwowała po seta, którego ostatecznie wygrała z przewagą 3 gemów.

Raducanu w trakcie meczu miała problem z plastrami na palcach – z ich powodu poprosiła o przerwę medyczną zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie. Gdy wydawało się, że w drugim secie Brytyjka wraca do gry – prowadziła już 3-1 – Cornet pokazała siłę na korcie. 32-latka posyłała efektowne drop-shoty, wyrównała do 3-3, a potem jeszcze dwukrotnie przełamała 19-latkę.

Raducanu - Cornet. "Wierzę, że się podniosę"

- Oczywiście, to rozczarowujące, że już teraz odpadam. To mój ulubiony turniej. Spadnę w rankingach, ale wierzę, że jeszcze się podniosę – mówiła po meczu 19-letnia Raducanu.

Cornet w 2. rundzie US Open zmierzy się z Kateriną Sinakovą, która pokonała Taylor Towsend.