Zamknij

Puchar Federacji: Rosja bez Marii Szarapowej, Dunki najpewniej bez Woźniackiej

Krzysztof Sobczak
07.01.2019 19:18

Jedna z największych gwiazd światowego tenisa Maria Szarapowa nie przyjedzie do Zielonej Góry i nie wystąpi w turnieju Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Federacji (6-9 lutego). W składzie reprezentacji Danii najpewniej zabraknie Karoliny Woźnickiej.

Maria Szarapowa nie zagra w Pucharze Federacji
fot. FR103966 AP/Associated Press/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na początku stycznia Szarapowa rywalizowała w Shenzhen, gdzie dotarła do ćwierćfinału. Być może wynik byłby lepszy, ale Rosjanka skreczowała w starciu z Aryną Sabalenką z powodu kontuzji.

Zobacz także

Szarapowa cały czas odbudowuje swoją pozycję po dyskwalifikacji spowodowanej wykryciem w jej organizmie zabronionych substancji. Obecnie zajmuje 30. miejsce w rankingu WTA - wyżej z Rosjanek jest tylko Daria Kasatkina (10.), która będzie liderką Sbornej w Pucharze Federacji.

Mimo braku Maszy Rosjanki przyjadą do Polski w bardzo mocnym składzie, ze wspomnianą Kasatkiną, a także Anastazją Pawluczenkową, Anastazją Potapową, Margaritą Gasparian i Natalią Wichliancewą.

Puchar Federacji : Dania bez Woźniackiej?

W turnieju Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Federacji oprócz Polski i Rosji wezmą udział drużyny Bułgarii, Danii, Estonii, Szwecji i Ukrainy. Niestety w zespole Danii najpewniej zabraknie trzeciej w rankingu WTA Karoliny Woźniackiej.

28-latka znalazła się w szerokim 5-osobowym składzie i bardzo chciałaby wystąpić w ojczyźnie swoich rodziców, ale na przeszkodzie może stanąć stan zdrowia. Wozniacka cierpi na reumatoidalnym zapaleniem stawów i musi oszczędzać siły, a przed nią jest jeszcze Australian Open. Dopiero po turnieju w Melbourne zapadnie ostateczna decyzja ws. jej ewentualnego przyjazdu do Zielonej Góry.

Brak Woźniackiej będzie ogromnym osłabieniem reprezentacji Danii. W zespole znalazły się ponadto Clara Tauson, Karen Barritza, Emilie Francati i Maria Jespersen. Najwyżej z nich klasyfikowana jest Barritza, ale jest to dopiero 668. miejsce w rankingu WTA.

Puchar Federacji: Skład Polski

Kapitan reprezentacji Polski Dawid Celt powołał aż 8-osobowy szeroki skład: Maja Chwalińska, Magdalena Fręch, Paula Kania, Magda Linette, Katarzyna Piter, Urszula Radwańska, Alicja Rosolska i Iga Świątek. Agnieszka Radwańska, która przez lata stanowiła o sile biało-czerwonych, zakończyła już sportową karierę.

Zwycięzca turnieju awansuje do baraży o Grupę Światową II. Dwie najsłabsze drużyny spadną do Grupy II Strefy Euroafrykańskiej.

RadioZET.pl/Polsat Sport/KS