Zamknij

Problemy Igi Świątek w Cincinnati. "To powoduje dyskomfort"

Maciej Walasek
16.08.2022 11:45

Iga Świątek może mieć pewne problemy na turnieju WTA w Cinncinati. Piotr Szierzputowski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" zwrócił uwagę na piłki, które różnią się od tych, którymi gra się w Europie.

Iga Świątek
fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News

- Moim zdaniem największym problemem mogą okazać się piłki. Nieużywane nigdzie indziej Wilson US Open. Ale nie takie, jakie można kupić w sklepach w Polsce, a te typu regular duty. Są lżejsze, bardziej latają, jest nad nimi mniejsza kontrola. To powoduje dyskomfort - przyznał Piotr Sierzputowski w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego".

Piłki sprawią problemy Świątek?

Jego zdaniem właśnie to może sprawiać najwięcej kłopotów Idze Świątek, która za niespełna dwa tygodnie wystartuje w US Open. Po imprezie w Toronto, w której Polka odpadła po przegranej z Beatriz Haddad Maią, kolejnym etapem przygotowań do wielkoszlemowego turnieju będzie WTA w Cinncinati. Zawodniczka z Raszyna rozpocznie zmagania od drugiej rundy. Jej pierwszą rywalką będzie Sloane Stephens, która pokonała na otwarcie Alize Cornet 6:1, 6:0.

Największym sukcesem Świątek w US Open jest dotarcie do czwartej rundy, do której awansowała w zeszłym roku. Impreza w Nowym Jorku rozpocznie się 29 sierpnia. Finał zaplanowano 11 września.

Świątek - Stephens: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz w Cincinnati?

Mecz Świątek - Stephens w Cincinnati odbędzie się w środę 17 sierpnia.

RadioZET.pl