Zamknij

Puchar Davisa: Polacy pewnie ograli Salwador

06.03.2021 14:46

Polscy tenisiści pokonali w Kaliszu Salwador 3:1 w meczu Grupy Światowej II Pucharu Davisa. W ostatnim pojedynku Wojciech Marek przegrał z Marcelo Arevalo 4:6, 2:6. Wcześniej zwycięstwo biało-czerwonym zapewnił debel Łukasz Kubot i Jan Zieliński.

Polska - Salwador
fot. PAP

Łukasz Kubot z Janem Zielińskim wygrali z parą Arevalo, Luis Miralles 6:4, 6:2, dlatego też kapitan daviscupowej reprezentacji Mariusz Fyrstenberg do ostatniej gry singlowej, która nie miała już większego znaczenia, desygnował debiutanta, 19-letniego Marka.

Bytomianin bardzo długo dotrzymywał kroku liderowi drużyny gości. Starszy o 16 lat od Marka Arevalo w dziewiątym gemie przełamał serwis rywala i utrzymał swoje podanie.

Puchar Davisa: Polska - Salwador [WYNIK]

Polakowi momentami brakowało cierpliwości i dokładności na korcie, co skrzętnie wykorzystywał Salwadorczyk. W ostatnim gemie Marek dwa dość łatwe smecze posłał w aut i przegrał drugą partię 2:6.

Biało-czerwoni wygrali już dziewiąty z rzędu mecz w Pucharze Davisa. To zwycięstwo może otworzyć im szansę udział w play off o awans do Grupy Światowej I. Kolejnego rywala poznają dopiero jesienią.

Wynik sobotnich meczów:

Łukasz Kubot, Jan Zieliński (Polska) – Marcelo Aravelo, Luis Miralles (Salwador) 6:4, 6:2
Wojciech Marek (Polska) - Marcelo Arevalo (Salwador) 4:6, 2:6.

RadioZET.pl/PAP