Polki odwróciły losy meczu. Wygrana z Rumunią w Billie Jean King Cup

16.04.2022 16:12

Alicja Rosolska razem z Magdaleną Fręch pokonały w ostatnim niedzielnym meczu z Mihaelą Buzarnescu i Andreeą Mitu 5:7, 6:3, 10-5. Jednocześnie Polska pokonała w Radomiu Rumunię 4:0 w Billie Jean King Cup.

Alicja Rosolska i Magdalena Fręch

Alicja Rosolska razem z Magdaleną Fręch stanęły do walki w ostatnim meczu w ramach Billie Jean King Cup. Początek był wyrównany. Przy stanie 3:2 Rumunki najpierw wygrały swoje podanie, a następnie zanotowały przełamanie. Jednak to nie zatrzymało Polek, które były bliskie wyjścia na prowadzenie. Ostatecznie nie doprowadziły do tie-breaka, przegrywając 5:7.

Drugi set był z początku taki sam jak poprzedni. Przy wyniku 2:2 biało-czerwone przełamały rywalki i wyszły na prowadzenie 4:2. Finalnie zwyciężyły 6:3 i o losie spotkania zdecydowała trzecia partia.

Zwycięstwo Polek w Billie Jean King Cup

Przy trzecim secie w Billie Jean King Cup triumfowała para, która jako pierwsza zdobyła dziesięć punktów. Fręch i Rosolska szybko odskoczyły Rumunkom na 4:1 i utrzymując bezpieczną przewagę, wygrały 10-5. Jednocześnie Polska pokonała Rumunię w całym turnieju 4:0.

Magdalena Fręch/Alicja Rosolska - Mihaela Buzarnescu/Andreea Mitu 5:7, 6:3, 10-5.