,

Były trener Świątek ma nową podopieczną. Polak poprowadzi tenisistkę z USA

10.02.2022 20:25

Piotr Sierzputowski, były trener Igi Świątek, został szkoleniowcem amerykańskiej tenisistki Shelby Rogers. Duet zadebiutuje wspólnie w rozpoczynającym się 20 lutego turnieju w Dausze.

Piotr Sierzputowski trenerem Shelby Rogers z USA
fot. Adam Jankowski/REPORTER/EastNews

Piotr Sierzputowski przez pięć lat był trenerem Igi Świątek, a punktem kulminacyjnym ich współpracy było wielkoszlemowe zwycięstwo na paryskich kortach im. Rolanda Garrosa w 2020 roku. W niezmienionym składzie duet funkcjonował również w sezonie 2021, ale po jego zakończeniu najlepsza polska tenisistka poinformowała o rozstaniu ze szkoleniowcem.

- Przez tydzień miałam wątpliwości. Zdałam sobie sprawę, że trenowałam z Piotrem Sierzputowskim przez pięć lat, lub nawet więcej. Wiele zdarzyło się od kiedy zaczęliśmy współpracę. Czułam jednak, że to dobry czas na podjęcie takiego kroku i przeprowadzenie resetu  - tłumaczyła 20-latka. Jej nowym trenerem został były opiekun Agnieszki Radwańskiej Tomasz Wiktorowski, natomiast Piotr Sierzputowski przyjął rolę eksperta w stacjach telewizyjnych. Jednocześnie szukał kolejnych wyzwań w tourze.

Sierzputowski trenerem Rogers

Od kilku dni dziennikarze zajmujący się na co dzień tenisem informowali, że były szkoleniowiec Świątek znalazł nową posadę. Spekulowano, że być może poprowadzi karierę innej reprezentantki biało-czerwonych Magdy Linette, jednak okazało się to tylko plotką. Wszystko stało się jasne w czwartek wieczorem, gdy poinformowano o współpracy Piotra Sierzputowskiego z amerykańską zawodniczką Shelby Rogers.

29-latka jest ćwierćfinalistką French Open 2016 i US Open 2020. Wystąpiła w dwóch finałach cyklu WTA, ale w obu musiała uznać wyższość rywalek. Aktualnie zajmuje 47. miejsce w rankingu WTA.

loader
loader

RadioZET.pl/PAP