Zamknij

Novak i Jelena Djokoviciowie wyzdrowieli. Uzyskali negatywny wynik testu

02.07.2020 14:13

Novak i Jelena Djokoviciowie nie mają już koronawirusa - poinformowała agencja reprezentująca serbskiego tenisistę. Lider światowego rankingu ATP i jego małżonka uzyskali w czwartek negatywne wyniki testów na obecność COVID-19.

Novak i Jelena Djokoviciowie
fot. Peter Seyfferth FinePhotoArt.org/Imago Sport and News/East News

Lider światowego rankingu tenisistów Serb Novak Djokovic, który był zakażony koronawirusem, uzyskał - podobnie jak jego żona Jelena - negatywny wynik testu na COVID-19. Informację przekazała w czwartek agencja reprezentująca słynnego zawodnika.

"Novak Djokovic i jego żona Jelena mają negatywne rezultaty badań na obecność COVID-19. Pokazały to wyniki testów PCR przeprowadzonych w Belgradzie" - poinformowano.

Zobacz także

Novak i Jelena Djokoviciowie wyzdrowieli. Nie mają już koronawirusa

W oświadczeniu stwierdzono również, iż oboje nie mieli żadnych objawów i pozostawali w izolacji w stolicy Serbii od czasu uzyskania pozytywnego wyniku dziesięć dni temu.

Djokovic był mocno krytykowany za zorganizowanie cyklu turniejów pokazowych, podczas którego kilka osób, w tym on sam, zakaziło się koronawirusem.

W połowie czerwca, gdy sytuacja w Serbii nie była jeszcze alarmująca, odbył się pierwszy turniej w Belgradzie, a potem drugi w chorwackim Zadarze, gdzie zanotowano już serię zakażeń.

Pozytywny wynik, oprócz lidera światowego rankingu, mieli trzej inni tenisiści: Bułgar Grigor Dimitrow, Chorwat Borna Coric oraz Serb Viktor Troicki, ponadto m.in. jego słynny trener Goran Ivanisevic i kilka innych osób. Podczas zawodów nie przestrzegano zasad dystansu społecznego.

Djokovic później przyznał, że "zorganizowanie turnieju było błędem" i wyraził "ogromny żal" z powodu zakażenia jego gości.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu