Zamknij

Novak Djokovic rekompensuje błędy. Przekazał kolejne pieniądze na walkę z COVID-19

02.07.2020 12:49

Novak Djokovic, lider światowego rankingu ATP, przekazał 40 tysięcy euro na pomoc w walce z koronawirusem. Serb był ostatnio potężnie krytykowany z zorganizowanie turnieju Adria Tour, na którym doszło do masowych zakażeń COVID-19.

Novak Djokovic
fot. Marko Dimic/PIXSELL/Press Association/East News

Lider światowego rankingu tenisistów Serb Novak Djokovic, mocno krytykowany za zorganizowanie turnieju pokazowego, podczas którego kilka osób, w tym on sam, zakaziło się koronawirusem, przekazał 40 tys. euro na walkę z pandemią.

Pieniądze mają trafić do miasta Novi Pazar w południowo-zachodniej części Serbii, gdzie zanotowano dużą liczbę zachorowań – poinformowała stacja telewizyjna SportKlub.

Zobacz także

Novak Djokovic przekazał 40 tys. euro na walkę z koronawirusem

W Serbii obecnie notuje się ponad 200 przypadków zakażeń dziennie, czyli czterokrotnie więcej niż przed miesiącem.

W połowie czerwca, gdy sytuacja nie była jeszcze alarmująca, Djokovic zorganizował pierwszy turniej pokazowy w Belgradzie, a potem drugi w chorwackim Zadarze, gdzie zanotowano już serię zakażeń.

Pozytywny wynik, oprócz lidera światowego rankingu, mieli trzej inni tenisiści: Bułgar Grigor Dimitrow, Chorwat Borna Coric oraz Serb Viktor Troicki, ponadto żona Djokovica – Jelena, jego słynny trener Goran Ivanisevic, a także kilka innych osób. Podczas zawodów nie przestrzegano zasad dystansu społecznego.

Djokovic później przyznał, że „zorganizowanie turnieju było błędem” i wyraził „ogromny żal” z powodu zakażenia jego gości.

Dotychczas w Serbii zanotowano blisko 15 tys. przypadków koronawirusa. Zmarło 281 osób.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu