Obserwuj w Google News

Novak Djokovic ponownie w areszcie. Może zostać deportowany

2 min. czytania
15.01.2022 09:43
Zareaguj Reakcja

Novak Djokovic, najlepszy na ten moment w światowym rankingu tenisista, trafił w sobotę ponownie do aresztu, gdzie będzie oczekiwać na decyzję sądu w sprawie jego wniosku o zablokowanie deportacji - poinformowali prawnicy serbskiego zawodnika. Jako oficjalny powód podano, że "obecność w Australii Djokovica, który nie jest zaszczepiony przeciwko COVID-19, może wywołać nastroje antyszczepionkowe".

Novak Djokovic
fot. Iwanczuk/Sport/REPORTER/East News

Numer jeden światowego tenisa Novak Djokovic trafił w sobotę do aresztu administracyjnego w Melbourne, gdzie ma oczekiwać na decyzję sądu w sprawie jego wniosku o zablokowanie deportacji - poinformowali prawnicy serbskiego tenisisty.

W piątek minister ds. imigracji Australii Alex Hawke poinformował, że rząd po raz drugi cofnął wizę Serba. "Obecność w Australii Djokovica, który nie jest zaszczepiony przeciwko COVID-19, może wywołać nastroje antyszczepionkowe" - oświadczył Hawke po ponownym przesłuchaniu Serba przez służby imigracyjne i zasugerował, że Djokovic powinien zostać wydalony z Australii.

Novak Djokovic ponownie w areszcie. Czeka na rozprawę w sądzie

Sąd federalny ma rozpatrywać sprawę Djokovica w niedzielę, a początek rozprawy zaplanowano na godzinę 9:30 czasu lokalnego.

Redakcja poleca

Mający na koncie dziewięć triumfów w rozgrywanym w Melbourne Australian Open zawodnik z Belgradu w poprzedni wtorek poinformował, że otrzymał zwolnienie lekarskie z obowiązkowego szczepienia przeciwko COVID-19 i rusza w podróż do Australii. Służby graniczne cofnęły jednak jego wizę i prosto z lotniska został zabrany do hotelu, gdzie są zakwaterowane także osoby ubiegające się tam o azyl.

W poniedziałek sąd w Melbourne nakazał natychmiastowe wypuszczenie słynnego tenisisty. Jego prawnicy we wniosku złożonym w sobotę argumentowali, że został on zwolniony z obowiązku szczepienia ze względu na pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, który uzyskał 16 grudnia.

RadioZET.pl/PAP