Obserwuj w Google News

Novak Djoković królem Wimbledonu. Nick Kyrgios rozbity w finale

1 min. czytania
10.07.2022 18:14
Zareaguj Reakcja

Novak Djoković pokonał w finale Wimbledonu 2022 Nicka Kyrgiosa 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (7:3). Dla Serba jest to już czwarta wygrana z rzędu w londyńskim Wielkim Szlemie.

Novak Djoković
fot. Li Ying/Xinhua News/East News

Finał Wimbledonu 2022 świetnie zaczął się dla Nicka Kyrgiosa. Australijczyk dzięki swoim efektywnym serwom mocno uprzykrzał życie Novakowi Djokoviciowi. Kluczowy w pierwszym secie okazał się piąty gem, w którym 27-latkwoi udało się przełamać rywala i tym samym triumfować w pierwszej odsłonie.

W drugim secie Djokoviciowi udało się znaleźć sposób na zabójcze serwisy Kyrgiosa w postaci piekielnie niewygodnych returnów. 35-latek odegrał się swojemu rywalowi i w czwartym gemie przełamał go, co poskutkowało wynikiem 1:1 w setach.

Redakcja poleca

Djoković triumfuje na Wimbledonie

Trzecia odsłona spotkania była bliźniaczo podobna do drugiej. Obaj tenisiści nie tracili gemów przy swoich serwisach, aż do dziewiątego gema, w którym Kyrgios wygrywał 40:0. 27-latek nie potrafił dobić rywala, w efekcie czego Serb zdobył pięć punktów z rzędu i przełamał 40. tenisistę według rankingu ATP.

W czwartym secie fani zobaczyli tie-breaka. A ten zaczął się od minibreaka po tym jak Nick Kyrgios popełnił podwójny błąd serwisowy. Potem posypały się kolejne punkty dla Serba przy zagrywce rywala. Mecz zakończył błąd Australijczyka.

Wygrana Djokovicia w tegorocznym Wimbledonie oznacza dla Serba czwartą wygraną w londyńskim imprezie z rzędu. 35-latek dopisał sobie także 21. zwycięstwo w Wielkim Szlemie.

RadioZET.pl