Zamknij

Niecodzienny trening Świątek przed finałem US Open. Porzuciła rakietę dla innej gry

Maciej Walasek
10.09.2022 09:48

Iga Świątek przygotowuje się do finału US Open z Ons Jabeur. W trakcie treningu tenisistka z Raszyna zrezygnowała z rakiety i piłki i razem z zespołem zagrali we frisbee. Do zabawy polskiego sztabu przyłączyła się też Bethanie Mattek-Sands.

Iga Świątek
fot. ELSA/Getty AFP/East News

Iga Świątek zagra w swoim trzecim finale wielkoszlemowego turnieju w karierze. Polka ma na koncie występy w dwóch edycjach French Open (2020, 2022) i w tegorocznym US Open dołożyła trzeci. Jej rywalką będzie Ons Jabeur, z którą mierzyła się czterokrotnie i bilans tenisistkę wynosi 2:2, dlatego spotkanie może być niezwykle zacięte.

Nietypowy trening Świątek przed finałem US Open

loader

Liderka rankingu WTA postanowiła urozmaicić sobie trening przed finałem US Open. Świątek na chwilę zrezygnowała z rakiety i przeniosła się na frisbee, grając w parze ze swoim trenerem Tomaszem Wiktorowskim. Z kolei Daria Abramowicz stanęła po drugiej stronie siatki razem z Bethanie Mattek-Sands.

- To będzie ciężkie wyzwanie. Nasze mecze są zawsze siłowe i bardzo zacięte. Nie pamiętam, jaki był wynik w naszym ostatnim meczu w Rzymie, ale wiem, że było dużo równowag i wynik był na styku. Zasłużyła, aby grać tu w finale i to będzie wspaniała walka - mówiła Polka przed finałem US Open.

Relacja z meczu Świątek - Jabeur na żywo odbędzie się w sobotę 10 września na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl