Niebotyczna przewaga Świątek w rankingu. Bije rywalki na głowę

Maciej Walasek
04.06.2022 18:03

Iga Świątek po zwycięstwie na French Open osiągnęła jeszcze większą przewagę nad rywalkami w rankingu WTA. Mówiąc, że po triumfie w paryskim turnieju między 21-latką a wiceliderką zestawienia jest przepaść, to jak nic nie powiedzieć.

Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek rozbija rywalki na korcie, deklasuje je również poza nimi. Tenisistka z Raszyna wygrywając French Open, zanotowała 35. zwycięstwo z rzędu i nadal śrubuje swój rekord. Od początku kwietnia Świątek oficjalnie "wskoczyła" na pierwsze miejsce w rankingu WTA i w zestawieniu również umacnia się na prowadzeniu.

Po triumfie na Rolandzie Garrosie na konto 21-latki trafiło 1570 kolejnych punktów, co w sumie daje jej 8631 punktów. Polka zdominowała listę, a jej przewaga nad drugą Anett Kontaveit to już 4306 punktów, czyli prawie dwa razy więcej.

Iga Świątek ucieka rywalkom w rankingu WTA

W najbliższej przyszłości możemy spodziewać się dalszego zwycięskiego marszu Świątek. Co prawda zmagania na Wimbledonie nie będą wliczały się do rankingu, ale praktycznie przesądzone jest to, że w przy takiej dyspozycji Polka utrzyma się na pozycji lidera przynajmniej do końca sezonu.

Najnowszy ranking WTA zostanie opublikowany w poniedziałek 6 czerwca.

loader

RadioZET.pl