Zamknij

Ćwierćfinalista Wimbledonu może trafić do więzienia. Usłyszał poważne zarzuty

05.07.2022 15:26

Nick Kyrgios, ćwierćfinalista Wimbledonu 2022, usłyszał zarzut napaści na swoją była partnerkę, za co grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Rozprawa w sądzie w Canberze odbędzie się 2 sierpnia.

Nick Kyrgios może trafić do więzienia
fot. PAP/EPA

Nick Kyrgios po kilku słabszych sezonach w tym roku systematycznie poprawia swoją grę i odbudowuje swoją pozycję w rankingu ATP. Aktualnie zajmuje 40. miejsce i może żałować, że nie otrzyma żadnych punktów za co najmniej ćwierćfinał Wimbledonu 2022. O wejście do najlepszej czwórki londyńskiego Wielkiego Szlema Australijczyk w środę zagra z Cristianem Garinem.

Brak "oczek" nie jest jednak najpoważniejszym problemem 27-latka. Tenisista z Canberry wkrótce stanie przed sądem i może stracić kolejne lata, tym razem przez pobyt w więzieniu.

Nick Kyrgios oskarżony o napaść

Kyrgios został oskarżony o napaść na swoją była partnerkę Chiarę Passari. - 27-letni mężczyzna z Watson ma stanąć przed sądem 2 sierpnia w związku z zarzutem powszechnej napaści, do którego doszło w grudniu 2021 roku - powiedział rzecznik australijskiej policji, cytowany przez canberratimes.com.au.

Adwokat tenisisty Jason Moffett zdradził, że Kyrgios został poinformowany o zarzutach i traktuje je poważnie. - Na tym etapie nie będziemy komentować tej sprawy. W odpowiednim momencie wydamy oświadczenie - przekazał mediom.

loader

RadioZET.pl/canberratimes.com.au