Zamknij

Mecz Pucharu Davisa w Kaliszu bez kibiców z powodu zagrożenia koronawirusem

04.03.2020 21:15

Zaplanowany na piątek i sobotę w Kaliszu tenisowy mecz Pucharu Davisa Polska - Hongkong rozegrany zostanie bez udziału publiczności - poinformowali w środę organizatorzy. Powodem decyzji jest potencjalne zagrożenie koronawirusem.

Puchar Davisa w Kaliszu bez kibiców
fot. PAP
loader

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"W związku z dynamiczną sytuacją w kraju, związaną z potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym, Polski Związek Tenisowy w porozumieniu z władzami Miasta Kalisza, Wojewodą Wielkopolskim oraz Ministerstwem Sportu podjął decyzję, że spotkanie tenisowe o Puchar Davisa Polska – Hongkong odbędzie się bez udziału publiczności" - napisano w komunikacie.

Koronawirus w Polsce

W środę rano minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o wykryciu pierwszego w Polsce przypadku koronawirusa. Zarażony mężczyzna obecnie przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. W województwie lubuskim odwołano imprezy masowe zaplanowane w najbliższych dwóch tygodniach.

Stawką meczu w Kaliszu jest awans do Grupy Światowej II. Polskę będą reprezentować Jerzy Janowicz i Kacper Żuk w singlu, a parę deblową stworzą Szymon Walków oraz Jan Zieliński. W roli kapitana reprezentacji zadebiutuje Mariusz Fyrstenberg.

PZT poinformował, że spotkanie będzie transmitowane na oficjalnej stronie federacji: https://pztlive.pl

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/PAP