Zamknij

Zmiany w daviscupowej reprezentacji Polski. Znamy nowego kapitana

07.01.2020 18:33

Mariusz Fyrstenberg został kapitanem reprezentacji w Pucharze Davisa - poinformował Polski Związek Tenisowy. Były zawodnik, który specjalizował się w deblu, zastąpił odwołanego Radosława Szymanika, który pełnił tę funkcję od 2007 roku.

Mariusz Fyrstenberg kapitanem daviscupowej reprezentacji Polski
fot. Wojciech KUBIK/East News
loader

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak podano w komunikacie, Szymanik wciąż ma współpracować z PZT.

Pod wodzą mieszkającego na stałe w USA szkoleniowca biało-czerwoni w 2015 roku awansowali do Grupy Światowej. Z elity wypadli w kolejnym sezonie. Na skutek reformy rozgrywek (i wcześniejszej kary za zbyt szybką nawierzchnię w meczu z 2016 roku) w ubiegłym roku zamiast występować w Grupie I Strefy Euro-afrykańskiej rywalizowali w Grupie III. W dniach 6-7 marca w Kaliszu Polacy zagrają baraż o Grupę II z reprezentacją Hongkongu.

Davis Cup: Kiedy debiut Fyrstenberga?

To spotkanie będzie debiutem w roli kapitana 39-letniego Fyrstenberga, który jest także dyrektorem sportowym challengera ATP w Sopocie. Należący w przeszłości do światowej czołówki deblista znany jest przede wszystkim z okresu gry w parze z Marcinem Matkowskim. Razem występowali zarówno w cyklu ATP i w Wielkim Szlemie, jak i na igrzyskach oraz w Pucharze Davisa. W tych ostatnich rozgrywkach Fyrstenberg zadebiutował w 2001 roku i zaprezentował się w nich zarówno w singlu, jak i w deblu. W grze pojedynczej wygrał siedem z 14 spotkań, a w podwójnej 22 z 29. W reprezentacji po raz ostatni wystąpił w 2014 roku, a karierę zawodniczą zakończył trzy lata później.

RadioZET.pl/PAP