Zamknij

Maria Szarapowa kończy sportową karierę. Zaskakująca decyzja Rosjanki

26.02.2020 14:47

Maria Szarapowa, jedna z najlepszych tenisistek ostatnich lat, pięciokrotna triumfatorka turniejów wielkoszlemowych, zakończyła sportową karierę. O swojej decyzji poinformowała na łamach "Vanity Fair".

Maria Szarapowa kończy karierę
fot. Shutterstock

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"To dla mnie nowość, dlatego wybacz mi. Dziś mówię do widzenia tenisowi" - napisała 32-letnia Rosjanka. "Oddałam życie tenisowi, a on dał mi życie. Codziennie będę za nim tęsknić" - dodała.

Maria Szarapowa - sukcesy

Maria Szarapowa jest jedną z najlepszych tenisistek ostatnich lat. Jej ogromny talent objawił się w 2004 roku, gdy jako 16-letnia dziewczyna triumfowała w Wimbledonie. W kolejnych latach jeszcze czterokrotnie wygrywała najważniejsze imprezy - US Open (2006), Australian Open (2008) i French Open (2012, 2014), kompletując tym samym Karierowego Wielkiego Szlema.

W swoim dorobku ma też srebrny medal olimpijski z Londynu. Była liderką rankingu WTA.

Jej ostatni występ w zawodowej karierze to wielkoszlemowy Australian Open. W głównej drabince znalazła się dzięki przyznanej przez organizatorów tzw. dzikiej karcie. Odpadła w pierwszej rundzie.

Cieniem na jej karierze rzuciła się afera dopingowa z 2016 roku, wskutek której została zdyskwalifikowana na 15 miesięcy. Do gry powróciła w kwietniu 2017 roku.

RadioZET.pl