Zamknij

Maria Szarapowa spodziewa się dziecka. Nowinę ogłosiła w dniu urodzin

20.04.2022 10:18

Maria Szarapowa, jedna z najlepszych tenisistek ostatnich lat, w dniu swoich 35. urodzin ogłosiła, że jest w ciąży. "Jedzenie tortu urodzinowego za dwóch zawsze było moją specjalnością" - napisała w mediach społecznościowych. Opublikowała też zdjęcie.

Maria Szarapowa jest w ciąży
fot. AFP/East News

Maria Szarapowa pierwszy wielki sukces osiągnęła jeszcze jako nastolatka. W 2004 roku 17-letnia wówczas Rosjanka wygrała wielkoszlemowy Wimbledon, rozbijając w finale Serenę Williams 6:1, 6:4. Może się pochwalić Karierowym Wielkim Szlemem, bowiem w kolejnych latach triumfowała również w Australian Open (2008), French Open (2012, 2014) i US Open (2006).

Cieniem na jej bogatej karierze rzuciła się afera dopingowa z 2016 roku. Wyniki próbki pobranej podczas Australian Open wykazały obecność w jej organizmie zakazanej substancji i po długiej batalii została zawieszona na 15 miesięcy. Po absencji wróciła jeszcze do sportu i zwyciężyła w imprezie w Tiencinie w 2017 roku. W sumie wygrała 36 turniejów i spędziła 21 tygodni na pozycji liderki rankingu WTA.

Maria Szarapowa jest w ciąży [ZDJĘCIE]

We wtorek 19 kwietnia Maria Szarapowa świętowała 35. urodziny i tego dnia podzieliła się z fanami radosną nowiną. Rosjanka ogłosiła, że wkrótce zostanie mamą. Ojcem jest jej narzeczony, brytyjski biznesmen Alexander Gilkes.

"Cenne początki!!! Jedzenie tortu urodzinowego za dwóch zawsze było moją specjalnością" - napisała na Instagramie. Opublikowała również zdjęcie ciążowego brzuszka.

Słynna tenisistka zakończyła karierę w grudniu 2020 roku. Od najmłodszych lat mieszka w Stanach Zjednoczonych. Prowadzi kilka biznesów.

RadioZET.pl