Obserwuj w Google News

Magdalena Fręch gra dalej! Polka awansowała do 3. rundy Wimbledonu

1 min. czytania
30.06.2022 18:25
Zareaguj Reakcja

Magdalena Fręch pokonała Słowaczkę Annę Karolinę Schmiedlovą 6:4, 6:4 w meczu drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu 2022 i tym samym awansowała do trzeciego etapu. W nim zmierzy się ze zwyciężczynią spotkania Kirsten Flipkens - Simona Halep.

Magdalena Fręch
fot. PAP/EPA/KIERAN GALVIN

Magdalena Fręch awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu 2022. Polka wygrała w czwartek ze słowacką tenisistką Anną Karoliną Schmiedlovą 6:4, 6:4.

Czwartkowy mecz drugiej rundy londyńskiego turnieju dużo lepiej rozpoczęła Fręch, która już w pierwszym gemie pierwszego seta przełamała rywalkę. Chociaż Schmiedlova powróciła  w gemie czwartym, to ponownie nie obroniła już pierwszego z dwóch break pointów Polki w gemie dziewiątym. Ostatecznie łodzianka zwyciężyła 6:4.

Redakcja poleca

Magdalena Fręch z awansem do 3. rundy Wimbledonu 2022

Drugiego seta Fręch rozpoczęła identycznie do pierwszego, jednak tym razem Słowaczka przełamała powrotnie już chwilę później, w gemie drugim. Sytuacja powtórzyła się w gemach trzecim i czwartym - obie rywalki przełamywały się nawzajem, ale najważniejszy wygrany break point - znów w gemie dziewiątym - należał jednak do Polki. Druga odsłona meczu również zakończyła się więc wynikiem 6:4, a 24-latka z Łodzi ostatecznie zakończyła to spotkanie rezultatem 6:4, 6:4.

Kolejną rywalką Fręch będzie albo rozstawiona z numerem 16. Rumunka Simona Halep, albo Belgijka Kirsten Flipkens. Ich mecz odbędzie się najprawdopodobniej w sobotę 2 lipca.

Fręch - Schmiedlova: Wynik meczu 2. rundy Wimbledonu 2022

Wynik meczu 2. rundy:

  • Magdalena Fręch (Polska) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 6:4, 6:4.

RadioZET.pl