Obserwuj w Google News

Solidny mecz Magdy Linette. Polka w ćwierćfinale turnieju w Pradze

1 min. czytania
27.07.2022 12:39
Zareaguj Reakcja

Magda Linette (68. WTA) pokonała Viktoriyę Tomovą (110. WTA) i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 250 na kortach twardych w Pradze. W kolejnej rundzie Polka zmierzy się z lepszą z pary Qiang Wang - Dalila Jakupović.

Linette - Tomova WYNIK
fot. IMAGO/Sebastian Frej/Imago Sport and News/East News

Magda Linette (68. WTA) już na otwarcie imprezy w czeskiej Pradze sprawiła dużą niespodziankę, eliminując turniejową "3" Elise Mertens. To było premierowe zwycięstwo w czwartym spotkaniu z Belgijką. W drugiej rundzie przyszło jej się zmierzyć z notowaną na 110. miejscu rankingu WTA Bułgarką Viktoriyą Tomovą.

Oba sety przebiegały bardzo podobnie. Poznanianka szybko zyskiwała przewagę przełamania i pilnowała własnego podania. Serwis był jej ogromnym atutem w tym spotkaniu, bowiem przeciwniczka nie miała ani jednego szansy na breaka. W rezultacie obie partie wygrała 6:3 i pewnie awansowała do ćwierćfinału.

Redakcja poleca

Linette gra w Pradze

Magda Linette obrała inną drogę przygotowań do drugiej amerykańskiej części sezonu. W Toronto, Cincinnati i w US Open gra toczyć się będzie na kortach twardych, podobnie jak w Pradze. Tymczasem większość jej koleżanek z kadry przebywa obecnie w Warszawie, by rywalizować na nawierzchni ziemnej na obiektach Legii. W środę odbędzie się hit pierwszej rundy - Iga Świątek zagra z Magdaleną Fręch

Magda Linette - Viktoriya Tomova 6:3, 6:3

RadioZET.pl