Linette bez szans w starciu z Krejcikovą. Polka odpadła z turnieju w Doha

22.02.2022 14:56

Magda Linette (67. WTA) przegrała z rozstawioną z "2" Barborą Krejcikovą 1:6, 2:6 i w drugiej rundzie odpadła z turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Doha. Czeszka w kolejnym etapie zmierzy się z Jeleną Ostapenko lub Amandą Anisimovą.

Linette - Krejcikova

Magda Linette poprzedni turniej w Dubaju zakończyła na etapie eliminacji i z kontuzją stawu skokowego. Uraz na szczęście nie okazał się na tyle poważny, by wykluczyć ją z udziału w imprezie WTA 1000 w Doha, choć na jej Achillesie widoczny był plaster. To nie przeszkodziło jej w odniesieniu pierwszego w karierze zwycięstwa z Alison Riske i w awansie do drugiego etapu rywalizacji. W nim trafiła na rozstawioną z "2" Barborę Krejcikovą.

W przeciwieństwie do poznanianki Czeszka bardzo dobrze weszła w sezon 2022. Dotarła do finału imprezy w Sydney i ćwierćfinału wielkoszlemowego Australian Open, a jedyny słabszy występ zanotowała w Dubaju. We wtorek pokazała, że był to jedynie wypadek przy pracy i nie straciła nic ze swojej dyspozycji. Na tle Magdy wyglądała bardzo dobrze i bez najmniejszych problemów ograła reprezentantkę Polski.

WTA Doha: Linette - Krejcikova [WYNIK]

Magda Linette na początku wygrała swoje podanie, ale potem Krejcikova wrzuciła wyższe obroty, szybciej i lepiej przystosowała się do wietrznych warunków i chociaż nie grała niczego nadzwyczajnego, to korzystała z błędów 30-latki. Pierwszego seta wygrała 6:1, a w pewnym momencie na przełomie dwóch partii mogła pochwalić się bilansem 22-1 w zwycięskich akcjach.

W drugiej odsłonie poznanianka załapała się na grę, ale tylko do połowy. Przy stanie 3:2 dała się przełamać i nie była już w stanie odrobić tych strat. Ostatecznie przegrała 1:6, 3:6.

We wtorek na korcie pojawi się jeszcze jedna Polka. Iga Świątek w drugiej rundzie zmierzy się z Viktoriją Golubić.

Magda Linette - Barbora Krejcikova 1:6, 3:6