Obserwuj w Google News

Prowadzili, ale musieli się wycofać. Ogromny pech Polaków w Wimbledonie

1 min. czytania
03.07.2022 15:43
Zareaguj Reakcja

Chociaż Kamil Majchrzak i Jan Zieliński prowadzili z faworyzowanymi Amerykanami Denisem Kudlą i Jackiem Sockiem 6:4, 1:3 w meczu drugiej rundy debla wielkoszlemowego Wimbledonu 2022, to musieli niestety poddać to spotkanie z powodu kontuzji Zielińskiego i tym samym pożegnali się z turniejem. Wcześniej Majchrzak odpadł już także w 1. rundzie singla.

Kamil Majchrzak i Jan Zieliński
fot. ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Kamil Majchrzak i Jan Zieliński przegrali z Amerykanami Denisem Kudlą i Jackiem Sockiem w 2. rundzie debla w Wimbledonie 2022 z powodu kontuzji Zielińskiego i w rezultacie poddania meczu.

Majchrzak i Zieliński wygrali pierwszego seta 6:4, w drugim przegrywali 1:3 i wówczas skreczowali. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz 25-letniego warszawianina.

Redakcja poleca

Ogromny pech Majchrzaka i Zielińskiego w Wimbledonie

Mniej więcej w tym samym czasie  z debla w Wimbledonie odpadła również Magdalena Fręch, która - w parze z Brazylijką Beatriz Haddad Maią - przegrała w trzeciej rundzie z amerykańsko-australijską parą Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez 1:6, 1:6.

Z Polaków w turnieju pozostała więc już tylko Alicja Rosolska, która w parze z Nowozelandką Erin Routliffe awansowała do 1/8 finału debla. O ćwierćfinał 36-letnia warszawianka powalczy już w poniedziałek 4 lipca.

Majchrzak, Zieliński - Kudla, Sock: Wynik meczu 2. rundy debla Wimbledonu 2022

2. runda debla mężczyzn

  • Denis Kudla, Jack Sock (USA) - Kamil Majchrzak, Jan Zieliński (Polska) 4:6, 3:1, krecz Polaków

RadioZET.pl