Udany początek Hurkacza w Paryżu. Polak nie dał szans rywalowi

01.11.2022 17:30

Hubert Hurkacz zaliczył udany występ w turnieju ATP w Paryżu. Polak pokonał Francuza Adriana Mannarino 7:6(5), 6:4 i awansował do następnej rundy.

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie turnieju ATP w Paryżu mierzył się z Francuzem, Adrianem Mannarino, który otrzymał dziką kartę. Po blisko dwugodzinnym meczu Polak wygrał w dwóch setach 7:6(5), 6:4.

W pierwszej partii Hurkacz już w trzecim gemie musiał walczyć, by nie stracić podania. Na szczęście wrocławianin za każdym razem, gdy był w tarapatach bronił się serwisem. Ostatecznie w pierwszym secie nie ujrzeliśmy przełamań, co doprowadziło do tie-breaka. W nim lepszy okazał się nasz tenisista, który przy stanie 5-5 przełamał swojego rywala i wywalczył setbola, które po chwili wykorzystał, posyłając asa.

Hurkacz gra dalej w turnieju w Paryżu

II set trzymał w napięciu aż do samego końca. Dopiero w dziewiątym gemie Hurkaczowi udało się przełamać przeciwnika i wyjść na prowadzenie 5-4. Przy swoim podaniu 25-latek nie dał szans rywalowi, a całe spotkanie zakończyło się asem Polaka.

W następnej rundzie Hubert Hurkacz zmierzy się ze zwycięzcą z pary Holger Rune/Stan Wawrinka. Jeżeli Hurkacz awansuje do trzeciej rundy, to tam czeka go starcie z Andriejem Rublowem. Turniej w Paryżu to ostatnia szansa dla Hurkacza na występ w ATP Finals, by to się stało Polak musiałby wygrać cały turniej w Paryżu, o co będzie niezwykle ciężko.