Zamknij

Kolejna rewolucja w obozie Emmy Raducanu. Czwarta zmiana trenera w tym roku

26.04.2022 18:27

Emma Raducanu zatrudni czwartego trenera w tym sezonie. 19-letnia brytyjska tenisistka po pięciu miesiącach rozstała się z Torbenem Beltzem i niebawem zwiąże się z kolejnym szkoleniowcem.

Emma Raducanu zatrudni czwartego trenera w tym sezonie. 19-letnia brytyjska tenisistka po pięciu miesiącach rozstała się z Torbenem Beltzem i niebawem zwiąże się z kolejnym szkoleniowcem.
fot. IMAGO/Juergen Hasenkopf/Imago Sport and News/East News

Raducanu zwolniła trenera tuż przed występem w Madrid Open. Turniej WTA rangi 1000 rozpoczyna się 26 kwietnia i potrwa do 8 maja. 19-letnia mistrzyni US Open tłumacząc powody rozstania z trenerem stwierdziła, że potrzebuje „nowego modelu treningowego”. W tym tygodniu Raducanu będzie pracowala z Iainem Batesem, szefem organizacji LTA (The Lawn Tennis Association's).

- Chcę podziękować Torbenowi za jego trenowanie, profesjonalizm i poświęcenie przez ostatnie pół roku. On ma wielkie serce. Bardzo cieszyłam się z naszej relacji, która nawiązała się w tym czasie. Czuję, że najlepszą drogą do mojego rozwoju jest zmiana modelu trenowania, który wprowadzimy we współpracy z tymczasowym trenerem z LTA – stwierdziła 19-letnia tenisistka.

Czterech trenerów w rok

Raducanu związała się z Beltzem dwa tygodniu po wygranej w US Open, gdy zdecydowała, że nie przedłuży współpracy z Andrew Richardsonem. Po tej decyzji przez chwilę pozostawała bez szkoleniowca, jednak pomagał jej Jeremy Bates. Potem pracowała jeszcze z Estebanem Carillem, po czym na stałe zaczęła pracować z Torbenem Beltzem. Po pół roku Brytyjka rozstała się także z Niemcem. Jak informują eksperci tenisowi, znaczny wpływ na decyzje ws. współpracy Raducanu z trenerami ma jej ojciec.

W tym tygodniu Raducanu awansowała na 11, najwyższe w jej karierze, miejsce w rankingu WTA.

RadioZET.pl/PAB