Kamil Majchrzak najlepszy w Busan. Polak zanotuje ogromny awans w rankingu

23.10.2022 10:29

Kamil Majchrzak (104. ATP) wygrał tenisowy challenger ATP w południowokoreańskim Busan. Polak w niedzielnym finale pokonał wyżej notowanego Mołdawianina Radu Albota (85. ATP) 6:4, 3:6, 6:2.

Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak przed startem imprezy w Busan zajmował 104. miejsce w rankingu ATP. Wygrana w Korei Południowej sprawi, że w poniedziałkowym notowaniu przesunie się na 82. pozycję, a to znacznie zwiększa jego szansę na występ w wielkoszlemowym Australian Open bez konieczności gry w eliminacjach.

W drodze do sukcesu w Busan zawodnik z Piotrkowa Trybunalskiego pokonał Maximiliana Marterea (154. ATP), Hamada Medjedovicia (259. ATP), Soonwoo Kwona (84. ATP) oraz Christophera O'Connella (107. ATP). Albot obecnie plasuje się na 85. pozycji.